..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

21 marca to światowy dzień Zespołu Downa . Celem tego święta było promowanie praw osób z tym schorzeniem.
Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca to trisomia 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości
społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
W tak wyjątkowy dzień nasza Szkoła i 6 latki z Przedszkola, gdzie uczęszcza Patrycja z zespołem Downa również przyłączyliśmy się do tej akcji. Założyliśmy wszyscy tego dnia kolorowe skarpetki. Skarpetki jednak dla nas to za mało…..
Nauczyciele wspomagający p. Karolina i p. Agata przygotowały tego dnia dla nas wszystkich prelekcję dotyczącą Zespołu Downa, w której roli głównej wystąpiła nasza Patrycja .
Mogliśmy wszyscy zobaczyć na slajdach jak Patrycja funkcjonuje podczas zajęć .Przyłączyliśmy się do akcji #liniaprosta. Umieściliśmy nasze zdjęcia grupowe z linią na
dłoniach na portalu społecznościowym jakim jest Facebook . Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z zespołem Downa „ Bardziej Kochani” i telewizję „Lifetime”. Podczas tej akcji zebrane były pieniądze na projekt „mieszkania chronione” który ma pomóc usamodzielnić się osobom niepełnosprawnym. To bardzo ważne, aby każdy niezależnie od schorzenia mógł „normalnie „funkcjonować w społeczeństwie. Cała nasza Szkoła wraz z Nauczycielami wzięliśmy udział w prelekcji na koniec pomalowaliśmy sobie na dłoniach linie i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie , oczywiście
umieściliśmy je na portalu społecznościowym. Wszyscy wiemy, że to szczytny cel i wspólnie majestatycznie zintegrowaliśmy się by nasze działanie było owocne.