..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

20 czerwca br. nasza szkoła przeżyła niezwykłe święto nadania imienia Janusza Korczaka oraz otrzymania sztandaru od Rady Rodziców. Do tego dnia przygotowywaliśmy się od dłuższego już czasu. Najpierw wybieraliśmy kandydatów na patrona, potem odbyły się wybory, w których brali udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Zwyciężył Janusz Korczak – wzór nie tylko pedagoga, ale przede wszystkim – człowieka. Ostatni rok szkolny upłynął nam na przygotowaniach do czerwcowego święta. W ramach projektu szkolnego uczniowie dokładnie poznawali życie swojego patrona, czytali książki jego autorstwa, a także teksty o nim i jego podopiecznych.
20 czerwca nastąpiło ukoronowanie tych działań. Wśród naszych gości nie zabrakło gospodarzy gminy w osobach pana Zbigniewa Kaczmarka – Wójta Gminy oraz pana Stefana Bielawskiego – Przewodniczącego Rady Gminy, a także pani Ireny Ratajczak – Prezes naszego organu prowadzącego, sołtysów wsi, z których pochodzą nasi uczniowie, radnych gminnych oraz dyrektorów pobliskich szkół. Szczególną osobą wśród gości był pierwszy dyrektor poprzedniej publicznej szkoły – pan Wacław Molenda. Uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych szkół z Jeziorek,
W programie uroczystości były: msza św. w kościele w Słupi, w czasie której poświęcono sztandar, następnie już na terenie szkoły – odczytanie uchwały nadania imienia, przekazanie sztandaru przez rodziców oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej fakt nadania imienia. Szczególnie wzruszającym momentem okazało się wspólne ślubowanie na sztandar dokonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Ostatni punkt uroczystości stanowił program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów. Złożyły się na niego: polonez, taniec żydowski, scenki teatralne, piosenki oraz wiersze – każdy z tych elementów związany z Polską oraz postacią naszego patrona. Mamy nadzieję, że nasz program dostarczył widzom pozytywnych wrażeń i wzruszeń. Dla nas – nauczycieli i uczniów - był to piękny dzień, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.