..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

" My na wiosnę już czekamy,

zimę chętnie pożegnamy.

Chcemy Słońca i pogody,

Już znudziły nam się chłody..." 

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszej szkole. Uczniowie już od samego rana przygotowywali się do przywitania wiosny. Wesołym korowodem wyruszyli wraz z nauczycielami przed siebie, aby pożegnać zimę.

W środę 23 marca nasi uczniowie oraz przedszkolacy wysłuchali niezwykłego występu młodziutkich perkusistów z Kamieńca. Pod wodzą instruktora - pana Huberta Sternalskiego - dali oni popis swoich umiejętności, które zaimponowały niejednemu z nas! Na co dzień członkowie tego zespołu trenują w sekcji perkusistów działającej w Bibliotece Gminnej w Kamieńcu. Niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów była okazja zmierzenia się z niełatwym instrumentem, jakim jest perkusja. Czy było warto ? – o tym świadczą miny naszych początkujących „perkusistów”.

10 marca w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Trzy świnki" przygotowany przez zespół aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Bawiliśmy się świetnie! Było wiele śmiechu i radości. Teatrzyk był interaktywny, mogliśmy pomagać świnkom, budować ich domek a także tańczyliśmy razem z nimi.

4 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy 1050-rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji uczniowie klasy 5 razem z opiekunem P. Aleksandrą Łączkowską przygotowali krótką inscenizację związaną z tym wydarzeniem.

Ile musi ćwiczyć ktoś, kto chce zostać mistrzem? Jak wcześnie trzeba zacząć treningi? - takie ị wiele innych pytań padło podczas spotkania ze sztangistką Patrycją Piechowiak, która odwiedziła naszą szkołę. Pani Patrycja trenuje podnoszenie ciężarów. Od 17-stego roku życia jest mistrzynią Polski. Zdobyła trzy brązowe medale na mistrzostwach Europy w kategorii do 20 i 23 lat oraz 5 miejsce na mistrzostwach Europy seniorów.

 

18 lutego w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Królowa Śniegu" przygotowany przez zespół aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. „Królowa Śniegu" to teatralna podróż do baśniowej krainy, która w okresie zimowym, pięknie ukazuje motyw przyjaźni. Było to wspaniałe przedstawienie teatralno-muzyczne, które aktywizowało widzów do wspólnej zabawy. Dzieci zachwyciły barwne kostiumy oraz bogata scenografia, która w pełni oddała baśniową atmosferę i klimat spektaklu.

 

Szkoła to nie tylko nauka, ale też wspólna zabawa z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy. W karnawale maluchy bawiły się na baliku przedszkolnym, a uczniowie na dyskotece ! Na parkiecie zaroiło się od superbohaterów, postaci z bajek i filmów, księżniczek, kotów i wróżek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, co widać na poniższych zdjęciach !

W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole zostały zorganizowane półkolonie zimowe dla dzieci. Uczestnicy codziennie aktywnie i ciekawie spędzali czas. Jedną z atrakcji był wyjazd na basen do Kościana. W środę klasy 1, 2 oraz 3 udały się do Bramy Poznania na zajęcia edukacyjne. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o życiu codziennym mieszkańców grodu na Ostrowie Tumskim. Wykonywali prace plastyczne oraz kształtowali umiejętność współpracy poprzez pracę w grupach. Biorąc pod uwagę nastrój jaki dopisywał dzieciom podczas podróży powrotnej (rozśpiewany autokar) wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych!

"Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia

Aby babcia i dziadziuś
W zdrowiu długo żyli,
Aby uśmiech dla nas mieli
W każdej wolnej chwili..."

22 grudnia 2015r. społeczność szkolna świętowała nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W sali gimnastycznej, która na ten dzień zamieniła się w scenę, grupa uczniów przedstawiła zaproszonym gościom Jasełka. Po występie oczekiwaliśmy na przyjście Gwiazdora. Każdy uczeń oraz przedszkolak otrzymał upominek. W świątecznym nastroju udaliśmy się do naszych domów, na zasłużoną przerwę od codziennych zajęć.

W poniedziałek 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia tego dnia i specjalnie na tę okazję przygotowały piosenki dla Mikołaja. Na zakończenie swojej wizyty Mikołaj wręczył wszystkim przedszkolakom świąteczne prezenty. Dzieci z tej okazji piekły pierniczki.

4 grudnia wyjechaliśmy do Domu Gospodarza w Januszewicach, gdzie odbyło się pasowanie naszych najmłodszych dzieci. Grupa p. Lucyny Budzyńskiej przyjęła nazwę Promyczki, grupa p. Weroniki Frąckowiak - Słoneczka. Dzieci wykonały przygotowany program artystyczny, w pięknych przebraniach zachwycały  zaproszonych rodziców i gości. Życzymy naszym najmłodszym dużo uśmiechu i miłych chwil spędzonych w przedszkolu !

Pod koniec listopada do naszej szkoły przyjechali zaproszeni goście - górnicy. Przedstawili uczniom klas 1-3 prezentację, oraz opowiedzieli o swojej pracy. Każde dziecko otrzymało upominek -czapkę górniczą. Dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały gościom piosenkę i wierszyki, których nauczyły się na tę okazję.

Pod koniec listopada odbył się w naszej szkole dzień gospodarczy. Nauczyciele i uczniowie sprzątali teren przy szkole, grabili też liście na szkolnym boisku. Do akcji przyłączyły się przedszkolaki. Po pracowitym dniu odpoczywaliśmy przy ognisku delektując się smacznymi, pieczonymi kiełbaskami.