Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJoomPlu has a deprecated constructor in /home/volph/domains/spbielawy.pl/public_html/plugins/content/joomplu/joomplu.php on line 26
Jeśli jesteś absolwentem Szkoły Podstawowej w Bielawach i chcesz opowiedzieć nam o swoich losach po jej ukończeniu, przyślij wiadomość (krótki opis + zdjęcie) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przesłane informacje będą zamieszczone w zakładce POZNAJ LOSY NASZYCH ABSOLWENTÓW.
Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli bielawską szkołę do wypełnienia anonimowej ankiety.
CEZARY MOLENDA
Nazywam się Cezary Molenda. Urodziłem się 13.02.1962r. Od „zawsze” mieszkam w Bielawach. Z Bielawami związane jest całe moje dotychczasowe życie osobiste i w dużej mierze zawodowe.
W latach 1968- 1976 uczęszczałem do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Kiełbasiewicza w Bielawach. Kolejnym etapem mojej edukacji była nauka w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu –po zdaniu matury rozpocząłem studia pedagogiczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze – Wydział Nauk Humanistycznych na kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa .
W okresie wrzesień 1985- maj 1986 pracowałem w L.O. Grodzisk Wielkopolski jako nauczyciel bibliotekarz i w Zespole Szkół Zawodowych w Grodzisku jako nauczyciel języka polskiego.
Po odbyciu rocznej służby wojskowej rozpocząłem pracę jako nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Bielawach . Spędziłem w niej 12 lat aż do roku 1999r. Był to okres w którym nabierałem zawodowego doświadczenia jako pedagog i wychowawca . Bardzo miło wspominam ten czas , gdyż miałem okazję pracować w środowisku z którego się wywodziłem, które bardzo dobrze znałem.
Po reformie oświatowej w roku 1999 , gdy wprowadzono gimnazja postanowiłem poszukać nowych doświadczeń zawodowych . Przystąpiłem do konkursu na dyrektora Samorządowego Gimnazjum w Granowie. Po uzyskaniu akceptacji komisji konkursowej miałem przyjemność przez 3 lata aż do roku 2002 kierować w/w placówką. Był to trudny okres w mojej zawodowej karierze, gdyż wszyscy uczyliśmy się tworzyć podstawy funkcjonowania w nowej oświatowej i pedagogicznej rzeczywistości. Był to jednak także okres, który wspominam bardzo miło , gdyż miałem okazję pracować z wieloma wspaniałymi pedagogami. Bardzo miło też wspominam uczniów i rodziców.
Od roku 2002 po ukończeniu studiów podyplomowych wychowanie fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Lesznie aż do roku 2007 pracowałem jako nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum w Granowie.
Od roku 2007 pracuję w Szkole Podstawowej w Jeziorkach w gminie Stęszew. Do 2014 roku pracowałem jako nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca.
Od stycznia tegoż roku pełnię funkcję dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego kierując zarówno Przedszkolem jak i Szkołą Podstawową . Mam przyjemność pracować ze wspaniałą kadrą pedagogiczną. Także współpraca dziećmi i z rodzicami układa się bardzo dobrze. Mam możliwość realizować swoje zawodowe pasje.
Szczególnym momentem w mojej zawodowej karierze będzie dzień 24 maja 2016r. To właśnie tego dnia w placówce , którą mam przyjemność kierować odbędzie się uroczystość nadania imienia
Przyjaciół Wielkopolski Przedszkolu i Szkole Podstawowej, oraz ufundowania przez Radę Rodziców sztandaru dla Szkoły Podstawowej. Będzie to spięcie klamrą dwuletnich działań społeczności szkolnej w tym kierunku . Chciałbym , by dane mi było już do końca mojej zawodowej kariery pracować właśnie w Jeziorkach .
Przez całe zawodowe życie powtarzam sobie mądry cytat autorstwa Alberta Einsteina.
JAN SZULC
Bardzo miło wspominam moich wychowawców ze szkoły podstawowej, m.in. p. Barbarę Fornalik (w II klasie) oraz pana Cezarego Molendę (w kl. IV - VIII). Moim ulubionym przedmiotem w szkole była biologia, którą prowadziła pani Iwona Kaczmarek. To właśnie dzięki tym lekcjom i zgłębianym na nich tematom, wybrałem szkołę średnią- Technikum Rolnicze w Trzciance. Ukończyłem je w 2003 roku z tytułem złotego absolwenta. Podczas nauki w szkole średniej otrzymałem stypendia Prezesa Rady Ministrów, Starosty Nowotomyskiego i Wojewody Wielkopolskiego. W czasie szkoły średniej tańczyłem w Zespole Pieśni i Tańca Polanie, z którym zwiedziłem prawie całą Europę. Zostałem też laureatem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, dzięki czemu uzyskałem wstęp na dowolną uczelnię rolniczą w Polsce. Wybrałem Akademię Rolniczą w Poznaniu- studia magisterskie na wydziale ekonomiczno-społecznym, kierunek ekonomika gospodarki żywnościowej, którą ukończyłem w 2008 r. Obecnie pracuję na stanowisku Dyrektora Regionalnego w firmie NAPENA.
ANETA DRYGAŚ (STACHOWIAK)
Szkołę Podstawową w Bielawach rozpoczynałam jako sześciolatek, a ukończyłam w 1987 roku. Nie pamiętam ilu nas było w klasie pierwszej ale z klasy pierwszej pamiętam chiński długopis Pani Stanisławy Rachwalskiej, która była moim wychowawcą. Pamiętam te misternie pisane litery na początku każdej linii które musieliśmy dokończyć, a tym samym uczyliśmy się pięknie pisać.
Klasę ósmą kończyło nas ośmioro. Kolejnym etapem mojej ścieżki edukacyjnej było Liceum Ogólnokształcące w Grodzisku Wielkopolskim, które ukończyłam w 1991 roku. Następnie kontynuowałam naukę na studiach wyższych w Poznaniu, Wrocławiu i Lesznie gdzie uzyskałam kwalifikacje pedagogiczne.
W latach 1993 – 1997 pracowałam jako nauczyciel matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej w Jeziorkach. Następnie na pięć lat wróciłam do mojej macierzystej szkoły w Bielawach, gdzie uczyłam matematyki. W 2002 roku rozpoczęłam pracę w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Granowie, gdzie prowadziłam lekcje matematyki i wychowania do życia w rodzinie, a przede wszystkim – jako katecheta – lekcje religii.
Jako nauczyciel i katecheta staram się sprostać wymaganiom, jakie stawia przede mną wprowadzona reforma edukacji. Życie szkoły to bardzo obszerna i różnorodna sfera działań, zawierająca w sobie wiele trudnych do zaplanowania i realizacji zadań, których efekty nauczyciel ma możliwość zaobserwować dopiero po wielu latach..
Praca katechety, nauczyciela, wychowawcy jest zajęciem, które kocham i wykonuję najlepiej jak potrafię. Specyfika katechezy polega na tym, że jest ona przekazem wiary, a nie tylko przekazem wiedzy. Ze względu na cele i zadania nie można więc sprowadzić katechezy wyłącznie do procesu nauczania i uczenia się. Celem katechezy jest obudzenie „echa” w sercu człowieka i przemiana osobistej postawy ucznia wobec Boga i bliźnich, przy jednoczesnej formacji intelektualnej.
Z perspektywy czasu dostrzegam jak ważne było uformowanie mojego charakteru i postawy życiowej w pierwszych latach mojej edukacji w szkole podstawowej. Wielu nauczycieli/wychowawców pozostaje dla mnie wciąż wzorami, które staram się naśladować.