..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

We wtorek 21 marca w Naszej szkole świętowaliśmy nadejście wiosny. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 udali się wraz z wychowawcami na pierwszy wiosenny spacer po najbliższej okolicy. Uczniowie grali na instrumentach tak, aby przegonić zimę i przywołać wiosnę.

7 marca br. spotkaliśmy się w sali multimedialnej aby zaprezentować II etap projektu edukacyjnego o naszym patronie. Tym razem uczniowie zapoznawali się z utworami Janusza Korczaka. Zerówka i klasa pierwsza przygotowała prace plastyczne przedstawiające tytuły książek Janusza Korczaka. Klasa druga i trzecia przygotowała tematyczne plakaty do książki "Kajtuś czarodziej". Czwartoklasiści przedstawili nam projekty okładek książki "Król Maciuś Pierwszy" oraz zaprezentowali nam scenkę - dialog Króla Maciusia z Felkiem. Kolejną krótką inscenizację na podstawie książki "Bankructwo małego Dżeka" przedstawiła klasa piąta i szósta. Dyrektor podziękował wychowawcom i uczniom za pracę włożoną w przygotowanie projektu.

W piątek 10 marca br. w ramach projektu "Zawody naszych rodziców oraz zawody wokół nas" naszą szkołę odwiedzili pracownicy PKP i przeprowadzili akcję "Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj". Dzieci przypomniały sobie znaki drogowe, zapoznały się z zadaniami pracowników ochrony kolei oraz zasady bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym. Uczniowie obejrzeli krótki film o bezpieczeństwie na przejeździe oraz wzięli udział w quizie o znakach drogowych. Najciekawszą atrakcją był pies, który pomaga straży ochrony kolei w pracy.  Wszyscy mogli zobaczyć jak reaguje on na komendy swojego opiekuna. Na koniec dzieci otrzymały tematyczne książeczki.

 

 

 

 

Z ogromną radością informujemy, że  Feliks Bresch – uczeń IV klasy naszej szkoły – zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu „Ptaki Polski” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”!  W szkolnym etapie uczestniczyło ponad 2000 uczniów z całego województwa wielkopolskiego, w tym 11 uczniów z naszej szkoły. Etap wojewódzki odbędzie się 22 kwietnia w Poznaniu.

Z kolei uczniowie Piotr Jeziorecki - IV kl. i Hubert Szajek - kl. V zakwalifikowali się do etapu rejonowego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce ! 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za chłopców !

 

6 i 8 marca br. grupa uczniów z kl. I-III i kl. IV-VI reprezentowała naszą szkołę podczas Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".

W zawodach wzięli udział: Krzysztof Cieślak, Igor Górka, Przemysław Kolasiński, Aleksander Król, Jakub Lemański, Bartosz Nowicki, Dawid Palicki, Dawid Szajek, Nikodem Wielgolewski, Feliks Bresch, Marcin Rogal, Szymon Białkowski, Mateusz Pazgrat, Hubert Szajek, Piotr Jeziorecki, Antoni Dominiak, Wirginia Benenowska, Antoni Lewandowski, Hubert Krawców . Podczas zawodów dziewczynki z kl. 1-3 dopingowały chłopców. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój. 

Czy wy Goście mili wiecie

Ile babć i dziadków jest na świecie?

Więc dzieci pięknie im śpiewają

O tym, że o nich pamiętają

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bielawach po raz kolejny pamiętają nie tylko o swoich babciach i dziadkach, ale także o seniorach Pogodnej Jesieni. Dnia 24 lutego 2017r. odwiedziły seniorów Pogodnej Jesieni przy ulicy Mury 28. Dzieci po raz kolejny przyniosły radość i uśmiech oraz własnoręcznie zrobione laurki, piękne piosenki i wiersze. Pani Alicja Króliczak podziękowała dzieciom za występ i wręczyła im drobne upominki promujące naszą gminę. Był też placek i pączki, jak u Babci. Potem były zabawy i warsztaty robienia ozdóbek z seniorami z filcu, papierowej wikliny, quillingu i wstążek satynowych. Korzystając z okazji chciałabym podziękować Dyrektorowi i Nauczycielom SP w Bielawach za wieloletnią współpracę, ponieważ za każdym razem zostawiają mnóstwo uśmiechu i ciepłych chwil, którymi można ogrzać serce. Dziękujemy i do zobaczenia!

Alicja Króliczak

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Bielawach pomagają Kubie, Damianowi i Zuzi. W ramach pomocy organizują cykliczną zbiórkę  nakrętek odwiedzając Państwa domy. Zebraliśmy ich już bardzo dużo. 

W grudniu 2016r. nakrętki dostarczył Damianowi uczeń kl. I Hubert Wolarczak, w marcu przekazaliśmy kolejne paczki Zuzi i Kubie.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby dodatkowo wspomóc dzieci przekazując 1 %, poniżej publikujemy niezbędne informacje.

 

 

Czas na przygodę z nauką !

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Bielawach ogłasza nabór do  KLAS II-VII

 

Dlaczego my?

 * poszerzony program nauki języka angielskiego

 * kameralna klasa – do 15 uczniów

 * treningi piłki nożnej

 * nauka programowania

 * nauka gry na flażolecie

 * cotygodniowe zajęcia rozwijające z pedagogiem

 * zajęcia szachowe

 * zajęcia wokalno- taneczne

 * dyskusyjny klub filmowy

 

 

 

Rekrutacja od 1 marca 2017r. do 31 marca 2017r.

Więcej możecie się Państwo dowiedzieć w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Bielawach,               nr tel. 61 44 72 041

 

ZAPRASZAMY !

 

Czas na przygodę z nauką !

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Bielawach ogłasza nabór do bezpłatnej

DWUJĘZYCZNEJ POLSKO-ANGIELSKIEJ KLASY PIERWSZEJ „BYSTRZAKI”

 

Dlaczego my?

 * intensywna nauka języka angielskiego

 * kameralna klasa – do 15 uczniów

 * treningi piłki nożnej

 * nauka programowania

 * nauka gry na flażolecie

 * cotygodniowe zajęcia rozwijające z pedagogiem

 * zajęcia szachowe

 * zajęcia wokalno- taneczne

 

Twoje dziecko może być w klasie „BYSTRZAKÓW” !!!

 

Rekrutacja od 1 marca 2017r. do 31 marca 2017r.

Więcej możecie się Państwo dowiedzieć w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Bielawach,               nr tel. 61 44 72 041

 

ZAPRASZAMY !

 

 

Czy za pomocą instrumentów perkusyjnych można opowiadać historie? Czy można zagrać dźwięki natury? Jakie możliwości skrywają dźwięki uwięzione w niepozornych instrumentach rytmicznych? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się podczas kolejnej audycji muzycznej, podczas której muzycy wykorzystując liczne instrumenty perkusyjne przenieśli nas do bogatego świata dźwięków.

28 lutego 2017r. grupa uczniów z klas I i II wyjechała z p. Andrzejem Belką, p. Aleksandrą Waligórą i p. Wiesławą Żurek do marketu Castorama w Poznaniu na warsztaty "Majsterkowo". Celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej. Uczniowie pod okiem specjalistów z Castoramy wykonywali samodzielnie własne skrzynki na narzędzia.  Po warsztatach dzieci zwiedziły market Castorama, magazyn o powierzchni 6 000,00 m kwadratowych oraz "lochy". Po zajęciach dzieci udały się do parku Cytadela, gdzie oglądały eksponaty Muzeum Uzbrojenia i Armii Poznań.

W ostatnich miesiącach w budynku naszej szkoły nastąpiło wiele zmian. Na piętrze przygotowane zostały dwie nowe sale dla siódmej i ósmej klasy, które wyremontowaliśmy z własnych środków. W trakcie ferii zimowych w szkole trwał remont łazienek. Wymieniono instalację wodno-kanalizacyjną, wszystkie urządzenia sanitarne, a także stolarkę drzwiową. Na ścianach i podłogach pojawiły się nowe płytki. Dziękujemy Wójtowi i Radzie Gminy Granowo za przekazanie 43 000,00 zł na remont łazienek dla dziewcząt, chłopców i pracowników szkoły.

27.01.2017r. zaprosiliśmy naszych najmilszych gości, aby uczcić Święto Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny, na który składały się wiersze, piosenki także w języku angielskim oraz tańce. Oprócz części artystycznej na naszych gości czekały niespodzianki w postaci konkursów. Była wesoła zabawa              i w dobrych nastojach udaliśmy się na słodki poczęstunek. Na zakończenie Babcie i Dziadkowie otrzymali od wnuków upominki.