..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

We wtorek 9 maja br. z okazji święta Konstytucji 3 Maja zorganizowany został turniej "Kocham Cię Polsko!". W konkurencjach uczestniczyły dwie drużyny- chłopców, którym przewodniczył pan Dyrektor Karol Gidaszewski i dziewcząt, którym dowodziła pani Ilona Bednarska-Tvrdoń. Pytania dotyczyły historii Polski, telewizji, muzyki, literatury. Zwyciężyła drużyna chłopców. Pytania przygotowała pani Ewa Wysocka.

31 marca 2017r. odbyło się podsumowanie III etapu projektu edukacyjnego Nasz patron Janusz Korczak. Tematem tego etapu była "Wojna i śmierć". Klasy 4-6 oglądały film "Korczak" Andrzeja Wajdy, klasy 1-3 czytały z wychowawcami  książkę "Asiunia" Joanny Papuzińskiej.
Zakończenie ostatniego etapu projektu- "Prawa dziecka wczoraj i dziś" odbyło się 25 kwietnia br. Dzieci zaśpiewały piosenkę Stary Doktor i zaprezentowały stworzone przez siebie gazetki na wzór Małego Przeglądu. Uczniowie omówili też prawa dziecka. W tym dniu rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pt. Janusz Korczak - przyjaciel dzieci.  

 

7 kwietnia br. Zespół Szkół Zakonu Pijarów zorganizował 7 z kolei Bieg im. Ojca Jońca na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Do zawodów zostali wskazani uczniowie Marcin Rogal, Martyna Wojciechowska, Hubert Szajek, Szymon Białkowski, Wirginia Benenowska oraz Antoni Lewandowski odnoszący sukcesy w biegach. Reprezentanci naszej szkoły pojechali wraz z Dyrektorem Szkoły w Bielawach Karolem Gidaszewskim, aby wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę z logo biegu. Kolejna edycja już za rok.

W poniedziałek 3 kwietnia cała szkoła "świeciła na niebiesko" świętując Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który w tym roku odbył się pod hasłem "Autyzm. Chcę być sobą ! ". Uczniowie obejrzeli krótką prezentację i film, dzięki którym mogli dowiedzieć się czym jest autyzm, oraz wzięli udział w kilku doświadczeniach, które pokazały im co i jak może czuć osoba z autyzmem.

16 marca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Kangur", w którym wzięli udział uczniowie z klas II-VI. Koordynatorem konkursu była Pani Aleksandra Łączkowska. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy lubią matematykę i mają smykałkę do rozwiązywania nietypowych zadań.

16 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Kotas, w którym uczestniczyły klasy 1-4. Pani Grażyna odczytała uczniom swoje wiersze, pokazała zwierzątka o których pisze, opowiadała dlaczego zaczęła pisać.

28 marca w naszej szkole odbył się konkurs "Mam Talent". Chętni uczniowie z zerówki oraz klas I - VI zaprezentowali swoje talenty przed całą społecznością szkolną. Występy oceniała komisja w składzie której zasiedli: pani Aleksandra Łączkowska, pani Anna Dzięcioł oraz pan Dyrektor Karol Gidaszewski. Nad całością czuwała pani Aleksandra Waligóra- opiekun Samorządu Uczniowskiego.

I miejsce zajęły uczennice z klasy III : Anna Krupa, Olga Dziadak, Sandra Kolasinska wykonując utwór pt. " Tamta dziewczyna"

II miejsce zajęła Zofia Wójcik, która zaprezentowała utwór pt. "Nie ma nas "

III miejsce zajęły dziewczynki z klasy 0, które zaprezentowały układ taneczny pt. " Better When I'm Dancing"

Wyróżnienie zdobyły: Aleksandra Lemańska oraz Malwina Jóźwiak

Gratulujemy zwycięzcom!

We wtorek 21 marca w Naszej szkole świętowaliśmy nadejście wiosny. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 udali się wraz z wychowawcami na pierwszy wiosenny spacer po najbliższej okolicy. Uczniowie grali na instrumentach tak, aby przegonić zimę i przywołać wiosnę.

7 marca br. spotkaliśmy się w sali multimedialnej aby zaprezentować II etap projektu edukacyjnego o naszym patronie. Tym razem uczniowie zapoznawali się z utworami Janusza Korczaka. Zerówka i klasa pierwsza przygotowała prace plastyczne przedstawiające tytuły książek Janusza Korczaka. Klasa druga i trzecia przygotowała tematyczne plakaty do książki "Kajtuś czarodziej". Czwartoklasiści przedstawili nam projekty okładek książki "Król Maciuś Pierwszy" oraz zaprezentowali nam scenkę - dialog Króla Maciusia z Felkiem. Kolejną krótką inscenizację na podstawie książki "Bankructwo małego Dżeka" przedstawiła klasa piąta i szósta. Dyrektor podziękował wychowawcom i uczniom za pracę włożoną w przygotowanie projektu.

W piątek 10 marca br. w ramach projektu "Zawody naszych rodziców oraz zawody wokół nas" naszą szkołę odwiedzili pracownicy PKP i przeprowadzili akcję "Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj". Dzieci przypomniały sobie znaki drogowe, zapoznały się z zadaniami pracowników ochrony kolei oraz zasady bezpieczeństwa na przejeździe kolejowym. Uczniowie obejrzeli krótki film o bezpieczeństwie na przejeździe oraz wzięli udział w quizie o znakach drogowych. Najciekawszą atrakcją był pies, który pomaga straży ochrony kolei w pracy.  Wszyscy mogli zobaczyć jak reaguje on na komendy swojego opiekuna. Na koniec dzieci otrzymały tematyczne książeczki.

 

 

 

 

Z ogromną radością informujemy, że  Feliks Bresch – uczeń IV klasy naszej szkoły – zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu „Ptaki Polski” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”!  W szkolnym etapie uczestniczyło ponad 2000 uczniów z całego województwa wielkopolskiego, w tym 11 uczniów z naszej szkoły. Etap wojewódzki odbędzie się 22 kwietnia w Poznaniu.

Z kolei uczniowie Piotr Jeziorecki - IV kl. i Hubert Szajek - kl. V zakwalifikowali się do etapu rejonowego XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce ! 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za chłopców !

 

6 i 8 marca br. grupa uczniów z kl. I-III i kl. IV-VI reprezentowała naszą szkołę podczas Turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".

W zawodach wzięli udział: Krzysztof Cieślak, Igor Górka, Przemysław Kolasiński, Aleksander Król, Jakub Lemański, Bartosz Nowicki, Dawid Palicki, Dawid Szajek, Nikodem Wielgolewski, Feliks Bresch, Marcin Rogal, Szymon Białkowski, Mateusz Pazgrat, Hubert Szajek, Piotr Jeziorecki, Antoni Dominiak, Wirginia Benenowska, Antoni Lewandowski, Hubert Krawców . Podczas zawodów dziewczynki z kl. 1-3 dopingowały chłopców. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój. 

Czy wy Goście mili wiecie

Ile babć i dziadków jest na świecie?

Więc dzieci pięknie im śpiewają

O tym, że o nich pamiętają

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bielawach po raz kolejny pamiętają nie tylko o swoich babciach i dziadkach, ale także o seniorach Pogodnej Jesieni. Dnia 24 lutego 2017r. odwiedziły seniorów Pogodnej Jesieni przy ulicy Mury 28. Dzieci po raz kolejny przyniosły radość i uśmiech oraz własnoręcznie zrobione laurki, piękne piosenki i wiersze. Pani Alicja Króliczak podziękowała dzieciom za występ i wręczyła im drobne upominki promujące naszą gminę. Był też placek i pączki, jak u Babci. Potem były zabawy i warsztaty robienia ozdóbek z seniorami z filcu, papierowej wikliny, quillingu i wstążek satynowych. Korzystając z okazji chciałabym podziękować Dyrektorowi i Nauczycielom SP w Bielawach za wieloletnią współpracę, ponieważ za każdym razem zostawiają mnóstwo uśmiechu i ciepłych chwil, którymi można ogrzać serce. Dziękujemy i do zobaczenia!

Alicja Króliczak

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Bielawach pomagają Kubie, Damianowi i Zuzi. W ramach pomocy organizują cykliczną zbiórkę  nakrętek odwiedzając Państwa domy. Zebraliśmy ich już bardzo dużo. 

W grudniu 2016r. nakrętki dostarczył Damianowi uczeń kl. I Hubert Wolarczak, w marcu przekazaliśmy kolejne paczki Zuzi i Kubie.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby dodatkowo wspomóc dzieci przekazując 1 %, poniżej publikujemy niezbędne informacje.