..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola (wraz z rodzicami) odbędą się 31 sierpnia i 1 września 2017r. w godz. 10:00 - 12:00 w Szkole Podstawowej w Bielawach.

20 czerwca br. nasza szkoła przeżyła niezwykłe święto nadania imienia Janusza Korczaka oraz otrzymania sztandaru od Rady Rodziców. Do tego dnia przygotowywaliśmy się od dłuższego już czasu. Najpierw wybieraliśmy kandydatów na patrona, potem odbyły się wybory, w których brali udział uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Zwyciężył Janusz Korczak – wzór nie tylko pedagoga, ale przede wszystkim – człowieka. Ostatni rok szkolny upłynął nam na przygotowaniach do czerwcowego święta. W ramach projektu szkolnego uczniowie dokładnie poznawali życie swojego patrona, czytali książki jego autorstwa, a także teksty o nim i jego podopiecznych.
20 czerwca nastąpiło ukoronowanie tych działań. Wśród naszych gości nie zabrakło gospodarzy gminy w osobach pana Zbigniewa Kaczmarka – Wójta Gminy oraz pana Stefana Bielawskiego – Przewodniczącego Rady Gminy, a także pani Ireny Ratajczak – Prezes naszego organu prowadzącego, sołtysów wsi, z których pochodzą nasi uczniowie, radnych gminnych oraz dyrektorów pobliskich szkół. Szczególną osobą wśród gości był pierwszy dyrektor poprzedniej publicznej szkoły – pan Wacław Molenda. Uroczystość uświetniła obecność pocztów sztandarowych szkół z Jeziorek,
W programie uroczystości były: msza św. w kościele w Słupi, w czasie której poświęcono sztandar, następnie już na terenie szkoły – odczytanie uchwały nadania imienia, przekazanie sztandaru przez rodziców oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej fakt nadania imienia. Szczególnie wzruszającym momentem okazało się wspólne ślubowanie na sztandar dokonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Ostatni punkt uroczystości stanowił program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów. Złożyły się na niego: polonez, taniec żydowski, scenki teatralne, piosenki oraz wiersze – każdy z tych elementów związany z Polską oraz postacią naszego patrona. Mamy nadzieję, że nasz program dostarczył widzom pozytywnych wrażeń i wzruszeń. Dla nas – nauczycieli i uczniów - był to piękny dzień, który pozostanie na długo w naszej pamięci. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

14 czerwca w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora. Organizatorami turnieju byli p. Henryk Pawlak opiekun koła szachowego, radny Gminy Granowo oraz dyrektor szkoły w Bielawach p. Karol Gidaszewski.

Kategoria klasy 1-3

1 miejsce Karolina Czajkowska SP w Stęszewie
2 miejsce Przemysław Kolasińskie SP w Bielawach
2 miejsce Krzysztof Cieślak SP w Bielawach
2 miejsce Maksymilian Gidaszewski ZSZ Pijarów w Poznaniu
3 miejsce Dawid Szajek SP w Bielawach
3 miejsce Aleksander Król

Kategoria klasy 4-6

1 miejsce Paulina Rozumek SP w Stęszewie
2 miejsce Piotr Jeziorecki SP w Bielawach
2 miejsce Eryk Brzostowski SP w Stęszewie
2 miejsce Paulina Czajkowska SP w Stęszewie
3 miejsce Hubert Szajek SP w Bielawach
3 Samanta Finc SP w Bielawach

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku!

9 czerwca w naszym przedszkolu odbyła się 1 Międzyprzedszkolna Spartakiada z udziałem przedszkolaków z Jeziorek. Dzieci integrując się z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Wszyscy wspaniale się bawili. Każde dziecko otrzymało medal, dyplom oraz nagrodę w postaci maskotki. Udział w Olimpiadzie nauczył przedszkolaki zdrowej rywalizacji promującej zdrowy styl spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Z okazji Dnia Dziecka został uruchomiony nowy plac zabaw. Każda z grup z nauczycielami dokonała symbolicznego przecięcia wstęgi. Dzieci z radością przetestowały wszystkie urządzenia, o czym świadczą poniższe zdjęcia. 

Uczeń klasy czwartej Piotrek Jeziorecki został laureatem i zajął II miejsce w XXI Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce! Z etapu szkolnego Piotr zakwalifikował się do zmagań na poziomie powiatu, które odbyły się 21 lutego 2017r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Konojadzie. Następnie 28 marca br. w  Zespole Szkół w Osiecznej odbył się etap rejonowy. Ostatnim poziomem konkursu był etap wojewódzki w Szkole Podstawowej w Manieczkach. Piotr bez problemu uporał się z zadaniami. Do etapu rejonowego naszą szkołę reprezentował też uczeń klasy V- Hubert Szajek. W przygotowaniach do konkursu chłopców wspierała  pani Ewa Wysocka - nauczycielka historii. GRATULUJEMY !!!

23 maja br. na terenie zielonym, przy budynku naszej szkoły, został zamontowany nowy plac zabaw. Jego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na Dzień Dziecka. Z pewnością wszystkie przedszkolaki i uczniowie ucieszą się z nowych sprzętów. Dziękujemy sołtysowi wsi Bielawy panu Ryszardowi Dybionce, radzie sołeckiej oraz Wójtowi Gminy Granowo za dofinansowanie zakupu zabawek i ogrodzenia.

 

 

We wtorek 9 maja br. z okazji święta Konstytucji 3 Maja zorganizowany został turniej "Kocham Cię Polsko!". W konkurencjach uczestniczyły dwie drużyny- chłopców, którym przewodniczył pan Dyrektor Karol Gidaszewski i dziewcząt, którym dowodziła pani Ilona Bednarska-Tvrdoń. Pytania dotyczyły historii Polski, telewizji, muzyki, literatury. Zwyciężyła drużyna chłopców. Pytania przygotowała pani Ewa Wysocka.

31 marca 2017r. odbyło się podsumowanie III etapu projektu edukacyjnego Nasz patron Janusz Korczak. Tematem tego etapu była "Wojna i śmierć". Klasy 4-6 oglądały film "Korczak" Andrzeja Wajdy, klasy 1-3 czytały z wychowawcami  książkę "Asiunia" Joanny Papuzińskiej.
Zakończenie ostatniego etapu projektu- "Prawa dziecka wczoraj i dziś" odbyło się 25 kwietnia br. Dzieci zaśpiewały piosenkę Stary Doktor i zaprezentowały stworzone przez siebie gazetki na wzór Małego Przeglądu. Uczniowie omówili też prawa dziecka. W tym dniu rozstrzygnięto też konkurs plastyczny pt. Janusz Korczak - przyjaciel dzieci.  

 

7 kwietnia br. Zespół Szkół Zakonu Pijarów zorganizował 7 z kolei Bieg im. Ojca Jońca na os. Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Do zawodów zostali wskazani uczniowie Marcin Rogal, Martyna Wojciechowska, Hubert Szajek, Szymon Białkowski, Wirginia Benenowska oraz Antoni Lewandowski odnoszący sukcesy w biegach. Reprezentanci naszej szkoły pojechali wraz z Dyrektorem Szkoły w Bielawach Karolem Gidaszewskim, aby wziąć udział w tym sportowym wydarzeniu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę z logo biegu. Kolejna edycja już za rok.

W poniedziałek 3 kwietnia cała szkoła "świeciła na niebiesko" świętując Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który w tym roku odbył się pod hasłem "Autyzm. Chcę być sobą ! ". Uczniowie obejrzeli krótką prezentację i film, dzięki którym mogli dowiedzieć się czym jest autyzm, oraz wzięli udział w kilku doświadczeniach, które pokazały im co i jak może czuć osoba z autyzmem.

16 marca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny "Kangur", w którym wzięli udział uczniowie z klas II-VI. Koordynatorem konkursu była Pani Aleksandra Łączkowska. W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy lubią matematykę i mają smykałkę do rozwiązywania nietypowych zadań.

16 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Kotas, w którym uczestniczyły klasy 1-4. Pani Grażyna odczytała uczniom swoje wiersze, pokazała zwierzątka o których pisze, opowiadała dlaczego zaczęła pisać.

28 marca w naszej szkole odbył się konkurs "Mam Talent". Chętni uczniowie z zerówki oraz klas I - VI zaprezentowali swoje talenty przed całą społecznością szkolną. Występy oceniała komisja w składzie której zasiedli: pani Aleksandra Łączkowska, pani Anna Dzięcioł oraz pan Dyrektor Karol Gidaszewski. Nad całością czuwała pani Aleksandra Waligóra- opiekun Samorządu Uczniowskiego.

I miejsce zajęły uczennice z klasy III : Anna Krupa, Olga Dziadak, Sandra Kolasinska wykonując utwór pt. " Tamta dziewczyna"

II miejsce zajęła Zofia Wójcik, która zaprezentowała utwór pt. "Nie ma nas "

III miejsce zajęły dziewczynki z klasy 0, które zaprezentowały układ taneczny pt. " Better When I'm Dancing"

Wyróżnienie zdobyły: Aleksandra Lemańska oraz Malwina Jóźwiak

Gratulujemy zwycięzcom!