..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

18 kwietnia w naszej szkole odbyła się 2 edycja szkolnego konkursu "Mam Talent". Chętni uczniowie z klas I - VII zaprezentowali swoje talenty przed całą społecznością szkolną. Najmłodszą uczennicą była Urszula Lewandowska, która zaprezentowała układ gimnastyczny w duecie z Joanną Szajek. Występy oceniała komisja w składzie której zasiedli: pani Aleksandra Łączkowska, pani Aleksandra Waligóra oraz pan Dyrektor Karol Gidaszewski.

I miejsce zajął duet perkusyjny: Bartosz oraz Wiktor Jabłońscy z klasy IV oraz VII

II miejsce zajął Maksymilian Pijanowski z klasy IV, wykonując utwór "Ta ostatnia niedziela"

III miejsce zajęła Wanda Chalasz z klasy V, która zaprezentowała piosenkę Alana Walkara, wykonując ją na saksofonie.

Gratulujemy zwycięzcom!

 

W dniu 13.04 Marcin Rogal, Antoni Lewandowski, Hubert Szajek, Wirginia Benenowska i Martyna Wojciechowska wzięli udział w 8 edycji Biegu o. Jońca w Poznaniu przy Zespole Szkół Zakonu Pijarów, którego mottem i przesłaniem były słowa „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Uczniowie biegli na dystansie 1000 m. Najlepszy wynik z naszej szkoły należy do Marcina Rogala i Antoniego Lewandowskiego i wynosi 5 minut 11 sekund. Gratulujemy!

21 marca to światowy dzień Zespołu Downa . Celem tego święta było promowanie praw osób z tym schorzeniem.
Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca to trisomia 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości
społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
W tak wyjątkowy dzień nasza Szkoła i 6 latki z Przedszkola, gdzie uczęszcza Patrycja z zespołem Downa również przyłączyliśmy się do tej akcji. Założyliśmy wszyscy tego dnia kolorowe skarpetki. Skarpetki jednak dla nas to za mało…..
Nauczyciele wspomagający p. Karolina i p. Agata przygotowały tego dnia dla nas wszystkich prelekcję dotyczącą Zespołu Downa, w której roli głównej wystąpiła nasza Patrycja .
Mogliśmy wszyscy zobaczyć na slajdach jak Patrycja funkcjonuje podczas zajęć .Przyłączyliśmy się do akcji #liniaprosta. Umieściliśmy nasze zdjęcia grupowe z linią na
dłoniach na portalu społecznościowym jakim jest Facebook . Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z zespołem Downa „ Bardziej Kochani” i telewizję „Lifetime”. Podczas tej akcji zebrane były pieniądze na projekt „mieszkania chronione” który ma pomóc usamodzielnić się osobom niepełnosprawnym. To bardzo ważne, aby każdy niezależnie od schorzenia mógł „normalnie „funkcjonować w społeczeństwie. Cała nasza Szkoła wraz z Nauczycielami wzięliśmy udział w prelekcji na koniec pomalowaliśmy sobie na dłoniach linie i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie , oczywiście
umieściliśmy je na portalu społecznościowym. Wszyscy wiemy, że to szczytny cel i wspólnie majestatycznie zintegrowaliśmy się by nasze działanie było owocne.

UWAGA ! 

 

 
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Janusza Korczaka w Bielawach ogłasza rekrutację dzieci z roczników 2012-2016 do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. 
 
Wnioski można składać od 1.03-30.03.2018r. w sekretariacie szkoły (druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej -zakładka rekrutacja). 

Posiedzenie komisji rekrutacyjnej:6 kwietnia 2018r.

Ogłoszenie wyników rekrutacji: 9 kwietnia 2018r.  

 
Rekrutacja dotyczy dzieci, które nie uczęszczały w roku szkolnym 2017/2018 do SP z OP w Bielawach. 

 

22 stycznia w przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać piękne stroje księżniczek, zwierzątek, bohaterów filmowych, za których przebrały się nasze przedszkolaki i panie :)

W piątek 19 stycznia br. w szkolnej sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów kl. 1-7. Uczniowie chętnie tańczyli i uczestniczyli w konkursach. Niektórzy z nich wystąpili w karnawałowych przebraniach. O oprawę muzyczną zadbali chłopcy z klasy siódmej: Michał Wolarczak i Bartosz Jabłoński. 

22 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Oba przedstawienia wprowadziły jeszcze bardziej świąteczny klimat w naszej szkole. Jasełka przeplecione były śpiewem kolęd, piosenek  świątecznych również w języku angielskim oraz tańcem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych występów.

Dzień 15 listopada był wyjątkowy dla maluszków, ponieważ tego dnia stały się one prawdziwymi przedszkolakami, otrzymując pasowanie z rąk Pana Dyrektora. Dzieci zaprezentowały program artystyczny oraz otrzymały miły upominek z okazji swojego święta.

Obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole we wtorek 14 listopada. Wystąpienie dyrektora szkoły, wejście pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu otworzyły tę uroczystość, podczas której oprócz wysłuchania piosenek żołnierskich związanych z odzyskaniem wolności przez Polskę, wiersza w wykonaniu Malwiny Jóźwiak z kl. 3, nasi uczniowie z klas 1-7 wzięli udział w turnieju przygotowanym przez nauczyciela historii, p. Joannę Jaśkowiak. Poszczególne klasy zaprezentowały plakaty, przedstawiły znane postacie historyczne oraz rozwiązały kilka zadań na tematy związane z naszym narodowym świętem. Pracę uczniów oceniało trzyosobowe jury. Po podsumowaniu punktacji ogłoszono wyniki: I miejsce zajęła klasa I, drugie – klasa II, a trzecie – klasa V. Gratulujemy zwycięzcom! Wspomnieć należy, iż w prowadzeniu turnieju pani Joannie pomagali jej uczniowie z Gimnazjum w Ptaszkowie, a nasi uczestnicy turnieju wykazali ogromne zaangażowanie w rozwiązywaniu zadań. Na zakończenie uroczystości uczeń piątej klasy, Piotr Jeziorecki odczytał bajkę o chłopcu, który zrozumiał, co musi zrobić, by zasłużyć na miano współczesnego patrioty.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku od roku do 3 lat wraz z opiekunami na zajęcia grup zabawowych, które odbywają się w każdy czwartek w godz. 14:10-15:30 rozpoczynające się zabawą w języku angielskim. Zajęcia mają na celu adaptację dziecka w przedszkolu oraz wspólną naukę przez zabawę, co jest głównym celem zajęć.

Zapisy pod nr. tel. 518-315-092, prowadząca: Kinga Zellner

13 października br. obchodziliśmy bardzo ważne święto - Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na ucznia naszych najmłodszych kolegów i koleżanek. Pierwszoklasiści pod kierunkiem pani Weroniki Frąckowiak przygotowali piękny program artystyczny. Oprócz wierszyków największe oklaski zebrał taniec "Polka". Po uroczystym pasowaniu przez Pana Dyrektora uczniowie z klas 4- 7 zaśpiewali piosenkę "14 października" i złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Klasa III wręczyła najmłodszym kolegom własnoręcznie wykonane zakładki do książek oraz zaśpiewała humorystyczną  piosenkę "Trzecia klasa".  Nie zabrakło też śmiesznych zagadek o nauczycielach i pracownikach szkoły, które ułożyli sami uczniowie. W tym dniu gościliśmy w szkole p. Barbarę Fornalik- byłą nauczycielkę naszej szkoły, którą zaprosiła klasa IV.  Podczas uroczystości rozstrzygnięto wybory "Nauczyciela na medal"  zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Najwięcej głosów w szkolnym plebiscycie otrzymał pan Mikołaj Szynklewski - gratulujemy !

Na koniec przedstawiciele rodziców wręczyli Dyrekcji kwiaty w podziękowaniu za codzienną pracę z ich dziećmi.

Życzymy najmłodszym uczniom naszej szkoły, aby zawsze czuli się dobrze w jej murach i przychodzili tu z uśmiechem na twarzy !

Wyniki wyborów do SU Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Janusza Korczaka w Bielawach:

Największą ilość głosów otrzymali:
1.    Hubert Szajek – 55 głosów - przewodniczący
2.    Antoni Lewandowski – 45 głosów z-ca przewodniczącego
3.    Piotr Jeziorecki – 36 głosów - skarbnik

SKŁAD SU NA ROK SZKOLNY 2017/2018

1.    Olga Dziadak
2.    Bartosz Jabłoński
3.    Piotr Jeziorecki
4.    Agnieszka Klorek
5.    Anna Krupa
6.    Aleksandra Lemańska
7.    Jakub Lemański
8.    Antoni Lewandowski
9.    Hubert Szajek

OPIEKUNEM SU ZOSTAŁ PAN ANDRZEJ BELKA !

26 września br. w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z kandydatów napisał swój program wyborczy i przedstawił go w formie plakatu. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami oraz obietnicami naszych uczniów, aby świadomie wybrać swojego reprezentanta. Wszystkie prace wywieszone są na gazetce SU - przy pokoju nauczycielskim.

 

4 września br. spotkaliśmy się w sali gimnastycznej aby uroczyście powitać nowy rok szkolny 2017/2018. Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił, iż jest to wyjątkowy rok,  ponieważ w murach naszej szkoły od września funkcjonują 4 grupy przedszkolne oraz klasa 7.  Uczniowie zatańczyli poloneza oraz  zaprezentowali scenkę tematycznie związaną z rozpoczęciem roku szkolnego. Nasi pierwszoklasiści tradycyjnie otrzymali od Rady Rodziców plecaki, aby miło wspominali swój pierwszy dzień w szkole. Dyrektor przywitał też naszych nowych uczniów oraz nauczycieli, którzy od września rozpoczęli pracę w Bielawach.

Życzymy wszystkim naszym nauczycielom, uczniom i przedszkolakom oraz ich rodzicom zapału na nowy rok, oraz wielu sukcesów !