..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

W sobotę 3 grudnia 2016r. w szkole odbyły się Mikołajki. Podczas imprezy dzieci i goście mogli skosztować świątecznych specjałów- domowych pierogów i barszczu, a także ciast, hot-dogów, waty cukrowej, popcornu oraz cukierków rozdawanych przez św. Mikołaja. Podczas imprezy odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów i rodziców.

 

W każdą środę ćwiczymy nasze ciała i umysły - na zajęciach ZUMBY i koła szachowego.

25 listopada uczniowie szkoły podstawowej bawili się na dyskotece andrzejkowej pod hasłem "kim chcesz zostać w przyszłości". 30 listopada swoje andrzejki obchodziło przedszkole. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zabawy! 

28 listopada br. w sali multimedialnej odbyła się prezentacja I etapu projektu edukacyjnego Janusz Korczak - patron naszej szkoły. Każda klasa opracowywała inną dziedzinę życia Janusza Korczaka. Klasy I-III i zerówka przygotowały gazetkę i przedstawiły linię życia naszego patrona. Scenkę "Wywiad z Korczakiem" zaprezentowała nam klasa czwarta. Piątoklasiści przedstawili nam prezentację multimedialną dotyczącą dzieł Janusza Korczaka (domy sierot, Mały Przegląd, audycje radiowe). Klasa szósta zaprezentowała nam krótki montaż muzyczno- filmowy dotyczący życia naszego patrona. Dzięki temu projektowi, koordynowanemu przez p. Ewę Wysocką, zapoznajemy się z działalnością, życiorysem i dziełami Janusza Korczaka.

Dyrektor podziękował uczniom i wychowawcom za pracę włożoną w pierwszą część projektu.

14 listopada br. odbyła się kolejna audycja muzyczna "Muzyka prosto z Brazylii". Artyści opowiedzieli nam o tym kraju, jego mieszkańcach, a także uczyli nas rytmów samby i bossa-novy. Poznaliśmy saksofon, usłyszeliśmy jego żywiołowe oblicze, które poderwało nas do tańca.

10 listopada 2016r. był szczególnym dniem dla dzieci z grupy Owieczek  - tego dnia zostali oficjalnie pasowani przez dyrektora na przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały przygotowany z paniami program artystyczny, podczas którego słuchaliśmy również piosenki wykonanej w języku angielskim. Każda "owieczka" otrzymała upominek z okazji tego święta. Życzymy naszym najmłodszym miłych chwil spędzonych w przedszkolu.

 

9 listopada br. odbył się rajd kl. III-VI z okazji Święta Niepodległości. Każdy uczeń otrzymał "kartę rajdową", na której były zadania do wykonania. Na trasie rajdu obejrzeliśmy Górę Zwycięstwa, Kościół pw. św. Marcina w Granowie, złożyliśmy też znicze pod tablicą upamiętniającą powstańca wielkopolskiego Michała Hoffmana
Następnie udaliśmy się do "starej szkoły" oraz pierwszej ochronki prowadzonej przez siostry zakonne. O historii tych miejsc opowiedziała nam p. B. Fornalik.
Rajd zakończyliśmy w Bibliotece Publicznej w Granowie, gdzie wypełniliśmy karty zadań i odpowiadaliśmy na pytania. W bibliotece czekał na nas słodki poczęstunek - rogale świętomarcińskie i ciepła herbata. Dziękujemy za przygotowanie rajdu p. E. Wysockiej i p. B. Fornalik, oraz dyrekcji biblioteki za miłe przyjęcie.  

Od tego roku szkolnego, wspólnie z rodzicami rozpoczęliśmy akcję „Rodzice czytają Dzieciom w Przedszkolu”. Przedsięwzięcie polega na tym, że raz w tygodniu chętni rodzice przychodzą do naszego przedszkola i czytają dzieciom. Wiek przedszkolny to najbardziej odpowiedni czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci oraz wzbogaca ich wiedzę o świecie.

Co jest w środku gitary i skąd się biorą dźwięki? Czym różni się gitara akustyczna od elektrycznej? Czy bałałajka i ukulele to ich mniejsze siostry z dalekich stron?
Do szarpania instrumentów strunowych zaprosili nas gitarzyści, którzy gościli u nas we wtorek 25 października.

 

13 października br. obchodziliśmy w naszej szkole DEN. Uczniowie przygotowali dla nauczycieli i pracowników szkoły występy artystyczne: wiersze, piosenki oraz humorystyczne scenki z życia klasy szóstej. Największe emocje towarzyszyły uczniom podczas rozstrzygnięcia konkursu "Nauczyciele też byli kiedyś dziećmi" przygotowanego przez p. Barbarę Fornalik i p. Aleksandrę Waligórę. Konkurs polegał na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z ich dzieciństwa. Niestety, nikomu nie udało się prawidłowo rozpoznać wszystkich postaci. Zadanie było bardzo trudne, dlatego każdy uczestnik otrzymał słodki upominek za udział w konkursie. Na zakończenie Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli i pracowników własnoręcznie przygotowanymi laurkami. 

Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły mieli wspaniałą okazję przekonania się na własne oczy ( i uszy!), jak wyglądało życie naszych przodków sprzed ponad 2500 lat! Umożliwiła to wycieczka zaplanowana i zorganizowana przez nauczycielkę historii - panią Ewę Wysocką. Razem z uczniami klas piątych i czwartych ze Szkoły Podstawowej w Dobieżynie nasi uczniowie pojechali autokarem najpierw do Gniezna, gdzie zwiedzili katedrę oraz sfotografowali się u stóp pierwszego polskiego króla, a następnie udali się prosto do Biskupina na festyn archeologiczny, którego motywem przewodnim w tym roku była moda. Bogata i bardzo ciekawa oferta tej imprezy zapewniała zwiedzającym to niezwykłe miejsce wiele niezapomnianych przeżyć. Na zainteresowanych życiem naszych przodków sprzed wieków czekały m.in. pokazy mody pradziejowej, prezentacje walk z użyciem broni wczesnośredniowiecznej, inscenizacja chrztu Mieszka I, pokaz wyrabiania ozdób i strojów, itp. Największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyła się jednak moda, zwłaszcza że mieli oni niepowtarzalną okazję … przebrać się w stroje i włożyć ozdoby średniowiecznych mieszkańców Biskupina i nie tylko.
Dziękujemy pani Ewie Wysockiej za ten dzień pełen wrażeń!