..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

Szanowni Państwo, w dniach 19 - 30 sierpnia będzie w przedszkolu dyżur opiekuńczo-wychowawczy dla dzieci od godziny 8 00 do 14 00. Dowóz i wyżywienie we własnym zakresie. Zapisy do 14 sierpnia pod nr 600236527.

Dyrektor

19 czerwca 2019r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Był to bardzo ważny dzień dla nas wszystkich, ale w szczególności dla zerówki, trzeciej i ósmej klasy, gdyż od września wszyscy rozpoczną nowy etap edukacyjny. Oprócz programu artystycznego, który przygotowało przedszkole, 3 i 8 klasa najważniejszym punktem dnia było wręczenie szesnastu świadectw  z wyróżnieniem i nagród za wyniki w nauce i zachowanie. Specjalne nagrody za najlepszą średnią w szkole otrzymała Anna Krupa, a Piotr Jeziorecki za zajęcie I miejsca w XXIII Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce. Dyrektor wyróżnił też szkolną drużynę piłkarską, która zajęła I miejsce w międzyszkolnym turnieju piłkarskim "Mlekołaki" oraz III miejsce w finałach wojewódzkich w turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Gratulujemy !!! Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji ! Do zobaczenia we wrześniu !

10 czerwca br. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja turnieju szachowego. Organizatorami rozgrywek byli  pan Henryk Pawlak (opiekun koła szachowego) oraz pan Dyrektor Karol Gidaszewski.  Uczestnicy z Opalenicy, Ptaszkowa, Stęszewa , Bielaw i Poznania walczyli o puchar Dyrektora Szkoły. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach: kl. 1-3, kl. 4-8 oraz kategorii dziewcząt. W kategorii 1-3 i 4-8 zwycięzcami zostali uczniowie naszej szkoły Mateusz Wojciechowski (kl. II)  i Przemysław Kolasiński (kl. V).  Z dziewcząt najlepszy wynik uzyskała Emilia N. ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom  !!!

Piotrek Jeziorecki uczeń klasy VI zajął I miejsce w Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce organizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Piotrek brał udział w etapie szkolnym, powiatowym dalej rejonowym i ostatecznie finałowym - wojewódzkim, gdzie zajął wspomniane już I miejsce. Gratulujemy i cieszymy się, że olbrzymia praca, którą Piotrek wykonał została doceniona.

 

30 maja 2019r. grupa uczniów z klasy szóstej z p. Martą Leśniczak pojechała do szkoły w Jeziorkach, aby wziąć udział w Zmaganiach Matematycznych klas VI. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy !!!

22 maja br. klasy 1, 3 oraz grupa Sówek wyjechała do Krainy Zabaw Bogilu. Wyjazd zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wszyscy z uśmiechem na twarzach korzystali z dostępnych atrakcji. Zmęczeni, ale zadowoleni, po całym dniu zabaw wróciliśmy do domów.

15 -17 maja br. uczniowie klas 6-8 wyjechali na szkolną wycieczkę do Wisły. Przez 3 dni w malowniczej  scenerii Beskidów zwiedziliśmy galerię trofeów Adama Małysza, skocznię jego imienia, skorzystaliśmy z atrakcji parku wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewskim. Wielką frajdę sprawił leśny park niespodzianek w Ustroniu z pokazem lotów ptaków drapieżnych oraz sów. Na zakończenie wjechaliśmy wyciągiem na Czantorię po drodze korzystając  z toru saneczkowego na szczycie góry. Pogoda dopisała, wszystko przebiegało zgodnie z planem, dla wszystkich wycieczka była zbyt krótka, w związku z tym można stwierdzić, że wyjazd udał się w 100 procentach.

24 maja br. na boisku szkolnym przedszkolaki i uczniowie kl. 1-3 z wychowawcami zorganizowali uroczystość dla  rodziców. Wszystkie mamy i tatusiowie z dumą oglądali występy swoich dzieci. Poniżej kilka zdjęć z tego święta.

23 maja br. drużyna chłopców z kl. 1-3 z naszej szkoły pojechała do Jeziorek, aby wziąć udział w Turnieju Piłki Nożnej "Mlekołaki". Chłopcy dostali się do finału z  drużyną  ze Stęszewa. Ostatecznie złoto zdobyła nasza drużyna! Gratulujemy !!!

W poniedziałek 20 maja br. nastąpiło otwarcie nowej piaskownicy dla dzieci. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom prywatnym oraz Radzie Rodziców, dzięki którym nasze dzieci mają nowe miejsce do zabawy.

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy ósmej Michał Wolarczak został laureatem konkursu „Jesteśmy razem” organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodzisku Wlkp.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pomocy dydaktycznych wspierających rozwój uczniów ze specjalistycznymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach, które będą wykorzystane podczas terapii pedagogicznej, terapii logopedycznej, czy zajęć rewalidacyjnych lub socjoterapeutycznych. Liczyły się pomysłowość, bezpieczeństwo, użyteczność oraz estetyka wykonania. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie przygotowywali swoje prace pod kierunkiem p. Andrzeja Belki.

Gratulujemy !

7 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

11 kwietnia reprezentacja Gminy Granowo w skład, której wchodzili uczniowie ze szkół podstawowych w Bielawach i Granowie, w tym zawodników UKS Orzeł Granowo, mieli przyjemność reprezentować, jako mistrzowie powiatu grodziskiego w kategorii U10, drużynę na finałach wojewódzkich turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".
 
Niewątpliwie jest to jeden z większych naszych sukcesów, który zdecydowanie napawa nas do dumy. Zawodnicy mieli świadomość, że jadą tam pokazać się z jak najlepszej strony.
Pomimo rangi tego wydarzenia, naszym celem była tylko i wyłącznie dobra gra, zaangażowanie oraz radość z gry w piłkę nożną. 
 
Do wejścia do finałowej fazy turnieju zabrakło bardzo niewiele. W decydującym meczu mimo prowadzenia 3-0 musieliśmy uznać wyższość rywala, który ostatecznie wygrał 3-5.
W meczu o honor już do końca chłopcy pokazali swoją klasę i zwyciężyli na pocieszenie 3-1. 
 
Ostatecznie turniej kończymy na 3 miejscu w grupie co i tak uważamy za niebywały sukces dla nas. Z tych rozgrywek wracamy zdecydowanie z tarczą. 
 
Za rok kolejna edycja tego turnieju i bogatsi o tegoroczne doświadczenia, weźmiemy w nim udział walcząc o jak najwyższe cele.
 
Brawo drużyna!!!
Jesteśmy z was dumni!!!