..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

Sandra i Oliwia z klasy szóstej wczorajszy dzień spędziły jako wolontariuszki WOŚP. Dziewczyny bardzo się zaangażowały i udało się im zebrać 1590,84 zł ! Gratulujemy !

20 listopada 2019 roku uczniowie klasy 8 wraz z dyrektorem Karolem Gidaszewski i doradcą zawodowym Karoliną Bartkowiak-Glinką wzięli udział w Festiwalu Zawodów w Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. Uczniowie mieli okazję poznać różne pracownie zawodowe, porozmawiać z uczniami szkoły średniej oraz przystąpić do testu wiedzy z interesującej ich dziedziny. Mamy nadzieję, że wyjazd pomoże w wyborze przyszłej kariery zawodowej naszych uczniów. 

Wczoraj tj. 4 grudnia 2019r. pan Dyrektor ogłosił wyniki konkursu na najpiękniejszy lampion świąteczny. Laureatami zostali z kl. I- III Zuzia, Helena i Klara, z kl. IV- VIII Ola, Jakub i Oliwia. Wszystkie lampiony były piękne, a niektóre bardzo oryginalne. Dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością. Gratulujemy !

Z przyjemnością informuję, że po raz pierwszy nasza szkoła była reprezentowana w Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Zespole Szkół Technicznych w Grodzisku Wlkp. 26 listopada br. nasze trzy ósmoklasistki dzielnie zmagały się z pułapkami polskiej ortografii. Jedna z nich otrzymała wyróżnienie, z czego ogromnie się cieszymy! Szczegóły można poznać klikając w poniższy link: https://zst-grodzisk.pl/viii-grodziski-powiatowy-konkurs-ortograficzny/

W ramach popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci przedszkolaki zapraszają gości, którzy czytają im bajki i opowiadania. Tym razem lektorem w grupie Sówek był pan Dyrektor, który przeczytał dzieciom książkę "O wiewiórkach, które nie chciały się dzielić".

22 listopada dzieci z grupy "Sówki" obchodziły pierwsze ważne święto w przedszkolu - pasowanie. Z tej okazji  przygotowały niezwykle bogaty program artystyczny, który zaprezentowały zaproszonym gościom. Każde z dzieci za świetny występ otrzymało pamiątkowy medal ufundowany przez Radę Rodziców oraz upominki. Słodką niespodzianką był bardzo smaczny tort. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 

15 listopada br. w naszej sali gimnastycznej gościliśmy seniorów z okolicznych miejscowości, których zaprosiliśmy  z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego w październiku. Program, który przygotowaliśmy na ten dzień zawierał bardzo ciekawe prelekcje oraz część artystyczną. O zdrowym odżywianiu opowiedziała seniorom pani dietetyk Karolina Kaczor, a o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie sezonu grzewczego strażacy – pan Andrzej Nowak i pan Łukasz Wasiek. W części artystycznej podziwialiśmy występy grup przedszkolnych i szkolnych oraz kadry pedagogicznej i pracowników naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy.

 

 

Nasi uczniowie z klasy 4 wspólnie z kolegami ze szkoły w Granowie reprezentowali gminę w turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Po zaciętych i emocjonujących meczach nasz zespół zajął bardzo dobre drugie miejsce.

W piątek 8 listopada br. reprezentacja Gminy Granowo złożona z uczniów szkoły w Bielawach i Granowie rozegrała powiatowy turniej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku". Nasi dzielni uczestnicy zajęli drugie miejsce. Gratulujemy !

18 października odbył się wielkopolski rajd integracyjny  "Rowerami i kijkami po Wielkopolskim Parku Narodowym".

14 października br. był wyjątkowym dniem dla naszej społeczności ponieważ obchodziliśmy trzy święta: Dzień Edukacji Narodowej, Pasowanie na ucznia oraz Dzień Patrona. W poczet uczniów naszej szkoły przyjęto 17 uczniów, którzy przedstawili nam zasady szkolne oraz złożyli uroczyste ślubowanie.  Każdy z pierwszaków otrzymał pamiątkowy medal i upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Tego dnia obejrzeliśmy też przedstawienie i taniec z okazji DEN, przygotowane przez panią Weronikę Dach. Na koniec wysłuchaliśmy wierszy o naszym patronie, a pani Iwona Kaczmarek przedstawiła wyniki konkursów dotyczących Janusza Korczaka. Zadaniem konkursowym dla uczniów klasy pierwszej było narysowanie korony dla Króla Maciusia, klasa druga i trzecia wykonywała pracę plastyczną "Prawa dziecka", a najstarsi uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o patronie.