..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

30 maja 2019r. grupa uczniów z klasy szóstej z p. Martą Leśniczak pojechała do szkoły w Jeziorkach, aby wziąć udział w Zmaganiach Matematycznych klas VI. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy !!!

22 maja br. klasy 1, 3 oraz grupa Sówek wyjechała do Krainy Zabaw Bogilu. Wyjazd zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Wszyscy z uśmiechem na twarzach korzystali z dostępnych atrakcji. Zmęczeni, ale zadowoleni, po całym dniu zabaw wróciliśmy do domów.

15 -17 maja br. uczniowie klas 6-8 wyjechali na szkolną wycieczkę do Wisły. Przez 3 dni w malowniczej  scenerii Beskidów zwiedziliśmy galerię trofeów Adama Małysza, skocznię jego imienia, skorzystaliśmy z atrakcji parku wodnego Tropikana w Hotelu Gołębiewskim. Wielką frajdę sprawił leśny park niespodzianek w Ustroniu z pokazem lotów ptaków drapieżnych oraz sów. Na zakończenie wjechaliśmy wyciągiem na Czantorię po drodze korzystając  z toru saneczkowego na szczycie góry. Pogoda dopisała, wszystko przebiegało zgodnie z planem, dla wszystkich wycieczka była zbyt krótka, w związku z tym można stwierdzić, że wyjazd udał się w 100 procentach.

24 maja br. na boisku szkolnym przedszkolaki i uczniowie kl. 1-3 z wychowawcami zorganizowali uroczystość dla  rodziców. Wszystkie mamy i tatusiowie z dumą oglądali występy swoich dzieci. Poniżej kilka zdjęć z tego święta.

23 maja br. drużyna chłopców z kl. 1-3 z naszej szkoły pojechała do Jeziorek, aby wziąć udział w Turnieju Piłki Nożnej "Mlekołaki". Chłopcy dostali się do finału z  drużyną  ze Stęszewa. Ostatecznie złoto zdobyła nasza drużyna! Gratulujemy !!!

W poniedziałek 20 maja br. nastąpiło otwarcie nowej piaskownicy dla dzieci. Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom prywatnym oraz Radzie Rodziców, dzięki którym nasze dzieci mają nowe miejsce do zabawy.

Bardzo miło nam poinformować, że uczeń klasy ósmej Michał Wolarczak został laureatem konkursu „Jesteśmy razem” organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Grodzisku Wlkp.

Zadaniem uczestników było przygotowanie pomocy dydaktycznych wspierających rozwój uczniów ze specjalistycznymi potrzebami edukacyjnymi w szkołach, które będą wykorzystane podczas terapii pedagogicznej, terapii logopedycznej, czy zajęć rewalidacyjnych lub socjoterapeutycznych. Liczyły się pomysłowość, bezpieczeństwo, użyteczność oraz estetyka wykonania. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie przygotowywali swoje prace pod kierunkiem p. Andrzeja Belki.

Gratulujemy !

7 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

11 kwietnia reprezentacja Gminy Granowo w skład, której wchodzili uczniowie ze szkół podstawowych w Bielawach i Granowie, w tym zawodników UKS Orzeł Granowo, mieli przyjemność reprezentować, jako mistrzowie powiatu grodziskiego w kategorii U10, drużynę na finałach wojewódzkich turnieju "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".
 
Niewątpliwie jest to jeden z większych naszych sukcesów, który zdecydowanie napawa nas do dumy. Zawodnicy mieli świadomość, że jadą tam pokazać się z jak najlepszej strony.
Pomimo rangi tego wydarzenia, naszym celem była tylko i wyłącznie dobra gra, zaangażowanie oraz radość z gry w piłkę nożną. 
 
Do wejścia do finałowej fazy turnieju zabrakło bardzo niewiele. W decydującym meczu mimo prowadzenia 3-0 musieliśmy uznać wyższość rywala, który ostatecznie wygrał 3-5.
W meczu o honor już do końca chłopcy pokazali swoją klasę i zwyciężyli na pocieszenie 3-1. 
 
Ostatecznie turniej kończymy na 3 miejscu w grupie co i tak uważamy za niebywały sukces dla nas. Z tych rozgrywek wracamy zdecydowanie z tarczą. 
 
Za rok kolejna edycja tego turnieju i bogatsi o tegoroczne doświadczenia, weźmiemy w nim udział walcząc o jak najwyższe cele.
 
Brawo drużyna!!!
Jesteśmy z was dumni!!!

W środę 24 kwietnia odbyły się zajęcia pokazowe dla uczniów przy wykorzystaniu platformy edukacyjnej EduNect z różnych przedmiotów szkolnych. Uczniowie przy komputerach samodzielnie wykonywali zadania z polskiego, matematyki, przyrody, historii i języka angielskiego. Każdy pracował we własnym tempie.

5 kwietnia 2019r. uczniowie  naszej szkoły z dyrektorem p. Karolem Gidaszewskim wzięli udział w IX Biegu Ojca Jońca, organizowanym przez Szkołę Zakonu Pijarów w Poznaniu. Najlepszy czas 5:15 na dystansie 1000m  z naszych reprezentantów w roczniku 2006-2007 uzyskał Piotr J.   Gratulujemy !

We wtorek 26 marca uczniowie naszej szkoły wybrali się na mecz towarzyski kategorii U21 Polska - Serbia do Grodziska Wielkopolskiego.

W środę 3 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbyła się trzecia edycja szkolnego konkursu "Mam talent". Zaprezentowało się 18 uczestników, solistów i grup, którzy przedstawili nam przygotowane przez siebie piosenki, tańce i gry na instrumentach. Jury w składzie: pan dyrektor Karol Gidaszewski, pani Aleksandra Łączkowska  i pani Aleksandra Waligóra miało bardzo trudny wybór. Wszystkie występy zostały nagrodzone brawami a wykonawcy otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. W kategorii kl. 0-3 zwycięzcami zostali Stanisław K. i Ernest D., drugie miejsce zajęły Maria T. i Gabriela M., trzecie miejsce zajęła grupa taneczna dziewcząt w składzie Marta S., Milena P., Julia D., Zuzanna G., Maria T., Gabrysia M. Helena C. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Antek P. - najmłodszy uczestnik konkursu. W starszej grupie wiekowej (kl. 4-8) zwyciężyły dziewczęta z klasy szóstej Wirginia B., Zuzanna G., Wanda C., drugie miejsce zajęła Olga D., trzecie miejsce zajęli Bartosz J. i Wiktor J. Gratulujemy !!!