..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

Ferie w szkoleFerie to czas, kiedy dzieci odpoczywają od nauki, ale nie od zabawy. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Bielawach zapewnili dzieciom aktywny wypoczynek w pierwszym tygodniu przerwy zimowej. Cały tydzień ferii był pod hasłem zabawy w detektywów.Dla spragnionych wrażeń i atrakcji był nocleg w szkole i gotowanie zupy na ognisku. W międzyczasie uczniowie byli na pływalni oraz lodowisku w Kościanie. Mimo braku śniegu i mroźnej pogody budowali szałasy w lesie i bawili się w detektywów. Aktywności w czasie ferii było wiele: można było jechać do poznańskiego Teatru Animacji na przedstawienie „A niech to gęś kopnie” lub tropić tajemniczego przestępcę w Muzeum Narodowym!Całość ferii została zakończona terenową grą detektywistyczną, w której dzieci tropiły tajemniczego przestępcę - sprawcę napadu na Bank Spółdzielczy w Bielawach. Zbieranie odcisków palców oraz zabezpieczanie miejsca przestępstwa i pisanie protokołów przesłuchań, w których podejrzaną była pani sekretarka Milena to jedna z wielu atrakcji tych zimowych wakacji. Dzięki dobrze zorganizowanym zajęciom dzieci miały okazję, aby nie tylko się pobawić, ale również nauczyć wielu ciekawych rzeczy. Być może któreś z nich pójdzie w ślady słynnego detektywa Rutkowskiego…

Dzień Seniora23.01 br. zaprosiliśmy nasze Babcie i Dziadków do Domu Gospodarza w Januszewicach, aby świętować te piękne dni. Pod kierunkiem p. Agnieszki Ciesielskiej uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla gości przedstawienie "Kopciuszek". Cudowne stroje, oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy (choć na chwilę) przenieśli się do krainy Kopciuszka. Nie zabrakło też piosenek, tańców, życzeń, które przygotowali przedszkolacy oraz starsi uczniowie. Sporo emocji budziły konkursy z udziałem Babć i Dziadków. Były to m.in. obieranie jabłka tak, aby obierka była jak najdłuższa, taniec z balonem, rozpoznawanie wnucząt po głosie, a także czesanie wnuczek przez babcie i dziadków. Uroczystość upłynęła w bardzo ciepłej atmosferze. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny taniec oraz gromkie "STO LAT".

Śniadanie daje mocPo raz drugi uczniowie klas I-III z inicjatywy wychowawczyni kl. III p. Agnieszki Ciesielskiej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia. Zależy nam, aby dzieci były zdrowe i miały energię do zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Dlatego w dniu 7 listopada organizujemy w klasach I – III wspólne śniadanie, dając szanse wspólnego przygotowania i zjedzenia najważniejszego posiłku dnia. Uczniowie w zabawowy sposób samodzielnie dochodziły też do wniosków, dlaczego śniadanie jest takie ważne. Przykład? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Podsumowaniem „smakowitego dnia” było wykonanie prac plastycznych nt. zdrowego odżywiania i stworzenie gazetki tematycznej. Pozostaje nam tylko wierzyć i pilnować, aby poznane zasady zdrowego żywienia były respektowane na bieżąco:)

Drodzy Rodzice!

Uczniowie Zerówki wzięli udział w konkursie ekologicznym „Zwierzakolubni”.  Korzystając z najróżniejszych odpadów, SAMODZIELNIE zbudowali gigantyczną MACHINĘ DO DOKARMIANIA PTAKÓW. Konstrukcja składała się z wielu minizjeżdżalni, które tworzyły doskonały system rozprowadzania ziaren.  Ptasi pokarm dostarczany był do miseczek znajdujących się na różnych poziomach, dzięki czemu różne gatunki ptaków mogły posilać się jednocześnie.

Do wygrania jest ponad 160 nagród dla przedszkoli i ponad 100 nagród dla głosujących! Oceniać prace będzie jury oraz internauci. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!

 

Zajęcia SKO Pod koniec września szkolny koordynator SKO p. Agnieszka Ciesielska przeprowadziła warsztatowe zajęcia dla uczniów klas I-III nt. oszczędzania. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się m.in. jak wyglądały początki SKO i jak bardzo zmienił się przez lata. Zajęcia upłynęły na pogadance na podstawie wysłuchanego opowiadania, rozwiązywaniu rebusów, krzyżówek. Uczniowie przypomnieli sobie, jaka waluta aktualnie obowiązuje w Polsce, Unii Europejskiej i innych krajach, a także informacje o „plastikowych pieniądzach”, czyli kartach bankomatowych. Program SKO, w którym bierze udział nasza szkoła, to zachęta dla dzieci, aby systematycznie odkładać pieniądze od najmłodszych lat. Udział w programie poszerza ekonomiczną wiedzę uczniów. Umożliwia też rozwój ważnych w dorosłym życiu nawyków, np. współpracy z innymi, odpowiedzialności i systematyczności.