..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

30 września 2015 r. do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście – Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W tym dniu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Komisja konkursowa zdecydowała, że wyróżnione zostaną wszystkie prace. Uczniowie otrzymali od Policjantów odblaski zapewniające im widoczność po zmroku.

Goście dotarli też do naszego przedszkola. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Młodsze dzieci przygotowały specjalny wierszyk, a starszaki wykonały sygnalizację świetlną oraz tarcze, które zaprezentowały. Szczególną radość naszym przedszkolakom sprawiło przymierzanie czapki policyjnej.


1 września 2015 r. rozpoczął się dla uczniów, nauczycieli i rodziców kolejny rok szkolny. 

Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą mszą św., której przewodniczył ks. Krzysztof Lewandowski.

Wszystkich gości, uczniów i pracowników powitał nowy dyrektor naszej szkoły p. Karol Gidaszewski, życząc wszystkim wielu sukcesów.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015_10Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15 rozpoczęło się zgodnie z tradycją mszą św. odprawioną przez ks. Krzysztofa Lewandowskiego. Zgromadzonych na sali uczniów klas 1-6 i ich nauczycieli, rodziców oraz  dzieci z obu grup przedszkolnych powitał dyrektor szkoły pan Mirosław Balcerek. Po mszy nastąpiło wręczenie naszym najmłodszym wychowankom pamiątkowych dyplomów. Następnie głos zabrali trzecioklasiści, którzy  udanym słowno-muzycznym występem zakończyli pierwszy etap edukacyjny i okazali swą gotowość do przejścia na drugi etap. Wszyscy  otrzymali nagrody książkowe. Kolejnym punktem programu był występ drugoklasistów, którzy zaprezentowali się w anglojęzycznym spektaklu pt. „The selfish Giant”, czyli „Samolubny olbrzym”. Tytułową rolę zagrała tegoroczna absolwentka Wiktoria Górka, a reżyserem sztuki była nauczycielka języka angielskiego pani Ilona Bednarska-Tvrdoń. Po tym ciekawym  przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły, wręczając nagrody i świadectwa najlepszym uczniom: Martynie Wojciechowskiej z klasy 4 ( średnia ocen 5,25) , Antoninie Wolny z klasy 5 (średnia ocen 4,82) oraz Magdalenie Boni z klasy 6 ( średnia ocen 4,82). Nagrody wręczono również innym uczniom, m.in. za osiągnięcia sportowe, zaangażowanie w pracy, a także za 100% frekwencję – tę nagrodę otrzymała Maja Zarychta z kl.5 – uczennica nie opuściła ani jednej godziny w minionym roku szkolnym! 

Festyn Rodzinny_10W drugą sobotę czerwca br. punktualnie o godz. 14 rozpoczęliśmy tegoroczny festyn rodzinny, któremu sprzyjała wyborna pogoda. W programie imprezy znalazły się konkursy i zabawy przygotowane przez nauczycieli  dla dzieci oraz ich rodzin, mecz piłki nożnej rozegrany przez naszych uczniów z drużyną ubiegłorocznych absolwentów ( sędziowany przez pana Jarosława Wolnego) oraz program artystyczny  w wykonaniu przedszkolaków oraz ich starszych kolegów i koleżanki. Przez cały czas za przysłowiową złotówkę można było skosztować pysznych wypieków przygotowanych specjalnie na tę okazję przez niezawodne mamy ( i nie tylko, bowiem okazuje się, że pomagały w tym również babcie!) oraz napić się kawy lub herbaty.W cieniu drzewa ustawiała się długa kolejka chętnych do skorzystania z plastycznego „zacięcia” pani Magdy oraz pani Basi do malowania twarzy. Podczas festynu wszyscy chętnie brali udział w loterii „cegiełkowej”, w której każda zakupiona „cegiełka” wygrywała upominek. Główną nagrodą był tablet, który trafił do rąk   p. Anety Serby. Na zakończenie imprezy zaproszono uczestników do ogniska na smaczną kiełbaskę z dodatkami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…

konkurs recytatorski W sobotę 25 kwietnia  br. na VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Granowie wystąpił wychowanek naszej szkoły – Bartek Mucha z młodszej grupy przedszkolnej. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: Zwierzątkowo. Nasz dzielny Promyczek wystąpił z wierszem pt. „Sam opiekuję się swoimi zwierzątkami” Danuty Dembińskiej. Nad przygotowaniem recytacji czuwała wychowawczyni naszych maluchów – pani Lucyna Budzyńska. Młodziutki aktor wystąpił bez specjalnej tremy i dzielnie poradził sobie z prezentacją wiersza. Nagrodą za występ był dyplom oraz liczne upominki.Brawo, Bartku!

 

Konkurs W kwietniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs, którego rozstrzygnięcie miało uświetnić uroczystość 3 maja Królowej Polski. Zadanie uczniów polegało na graficznym przedstawieniu  i krótkim opisie kapliczki lub krzyża ze swojej okolicy. Uczniowie zrobili ciekawe prezentacje. I miejsce zajęła praca  Szymona Białkowskiego, II miejsce Grażyny Pazgrat i Katarzyny Boni, natomiast III miejsce zdobyła Joanna Balcerek. Cieszymy się, że znalazły się dzieci, które chcą poznawać swoją najbliższą historię.

 

Konstytucja 3 Maja_5Do obchodów tego święta przygotowywaliśmy się w naszej szkole od miesiąca. Szczególnie uczniowie klasy 6 , którzy ćwiczyli krótki program artystyczny. Scenariusz przedstawienia mówił o znaczeniu Konstytucji 3 maja w historii naszej ojczyzny oraz odpowiadał na pytanie, dlaczego nam dzieciom, te dawne wydarzenia nie powinny być obojętne. Uczniowie, kierowani przez panią Magdalenę Szulc i Ewę Wysocką, stanęli na wysokości zadania i dołożyli wszelkich starań, by ich występ spodobał się i przemówił do odbiorców. Przedstawienie cieszyło się zainteresowaniem młodszych kolegów, towarzyszył mu także podniosły nastrój.Apel, który uświetnił uroczystość  3 maja, był dla nas wszystkich chwilą zadumy na  losem naszej ukochanej ojczyzny oraz radości i dumy z faktu, że mamy tak wielkie wydarzenia w  naszej historii.

Dnia 24 kwietnia br. uczniowie klas I, II, III, IV uczestniczyli w wycieczce do miasta Buk. Celem naszej podróży było kino „Wielkopolanin”. Zanim jednak uczniowie znaleźli się w kinie, musieli z pomocą mapy zorientować się, w którym miejscu miasta wysiedli z autobusu i odnaleźć drogę do kina. Jednocześnie mieli lekcję poruszania się w ruchu miejskim, co wbrew pozorom nie jest takie oczywiste dla dzieci, które na co dzień zamieszkują tereny wiejskie, pozbawione ruchliwych ulic, skrzyżowań, świateł i wielu znaków drogowych. Dzieci bez przeszkód dotarły do celu, czyli kina w Buku. Jest ono obecnie, pięknie wyremontowanym, nowoczesnym obiektem, w którym dzieci miło spędziły czas na filmie w technologii 3D pt.”Fru

Powitanie wiosny20 marca przepiękna pogoda sprawiła, że mogliśmy powitać wiosnę w bardzo sympatycznej atmosferze. W tym dniu każdy starał się, aby w swoim stroju mieć zielony akcent. Nie zabrakło też motywów wiosennych: kwiatów, motyli, ptaków itd. W dniu tym mieliśmy także możliwość obserwowania niecałkowitego zaćmienia słońca – rzadkiego zjawiska atmosferycznego. Dbając o swój wzrok obserwowaliśmy słońce przez specjalne szybki spawalnicze. Chcąc zaznaczyć swoje przywiązanie do przyrody oraz troskę o nasze najbliższe otoczenie w klasach oraz na terenie przy szkole sadziliśmy rośliny i kwiaty. Zadeklarowaliśmy też, że wspólnie będziemy je pielęgnować.

Ferie w szkoleFerie to czas, kiedy dzieci odpoczywają od nauki, ale nie od zabawy. Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Bielawach zapewnili dzieciom aktywny wypoczynek w pierwszym tygodniu przerwy zimowej. Cały tydzień ferii był pod hasłem zabawy w detektywów.Dla spragnionych wrażeń i atrakcji był nocleg w szkole i gotowanie zupy na ognisku. W międzyczasie uczniowie byli na pływalni oraz lodowisku w Kościanie. Mimo braku śniegu i mroźnej pogody budowali szałasy w lesie i bawili się w detektywów. Aktywności w czasie ferii było wiele: można było jechać do poznańskiego Teatru Animacji na przedstawienie „A niech to gęś kopnie” lub tropić tajemniczego przestępcę w Muzeum Narodowym!Całość ferii została zakończona terenową grą detektywistyczną, w której dzieci tropiły tajemniczego przestępcę - sprawcę napadu na Bank Spółdzielczy w Bielawach. Zbieranie odcisków palców oraz zabezpieczanie miejsca przestępstwa i pisanie protokołów przesłuchań, w których podejrzaną była pani sekretarka Milena to jedna z wielu atrakcji tych zimowych wakacji. Dzięki dobrze zorganizowanym zajęciom dzieci miały okazję, aby nie tylko się pobawić, ale również nauczyć wielu ciekawych rzeczy. Być może któreś z nich pójdzie w ślady słynnego detektywa Rutkowskiego…

Dzień Seniora23.01 br. zaprosiliśmy nasze Babcie i Dziadków do Domu Gospodarza w Januszewicach, aby świętować te piękne dni. Pod kierunkiem p. Agnieszki Ciesielskiej uczniowie edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla gości przedstawienie "Kopciuszek". Cudowne stroje, oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy (choć na chwilę) przenieśli się do krainy Kopciuszka. Nie zabrakło też piosenek, tańców, życzeń, które przygotowali przedszkolacy oraz starsi uczniowie. Sporo emocji budziły konkursy z udziałem Babć i Dziadków. Były to m.in. obieranie jabłka tak, aby obierka była jak najdłuższa, taniec z balonem, rozpoznawanie wnucząt po głosie, a także czesanie wnuczek przez babcie i dziadków. Uroczystość upłynęła w bardzo ciepłej atmosferze. Zwieńczeniem uroczystości był wspólny taniec oraz gromkie "STO LAT".

Śniadanie daje mocPo raz drugi uczniowie klas I-III z inicjatywy wychowawczyni kl. III p. Agnieszki Ciesielskiej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem akcji jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia. Zależy nam, aby dzieci były zdrowe i miały energię do zabawy. Codzienne śniadanie pomaga im dobrze zacząć dzień i daje równy start w szkolne obowiązki. Dlatego w dniu 7 listopada organizujemy w klasach I – III wspólne śniadanie, dając szanse wspólnego przygotowania i zjedzenia najważniejszego posiłku dnia. Uczniowie w zabawowy sposób samodzielnie dochodziły też do wniosków, dlaczego śniadanie jest takie ważne. Przykład? Samochód bez benzyny nie zabierze nas na wycieczkę, a uczeń bez śniadania nie będzie miał siły do zabawy i nauki. Jednemu i drugiemu potrzebne jest „paliwo”. Podsumowaniem „smakowitego dnia” było wykonanie prac plastycznych nt. zdrowego odżywiania i stworzenie gazetki tematycznej. Pozostaje nam tylko wierzyć i pilnować, aby poznane zasady zdrowego żywienia były respektowane na bieżąco:)

Drodzy Rodzice!

Uczniowie Zerówki wzięli udział w konkursie ekologicznym „Zwierzakolubni”.  Korzystając z najróżniejszych odpadów, SAMODZIELNIE zbudowali gigantyczną MACHINĘ DO DOKARMIANIA PTAKÓW. Konstrukcja składała się z wielu minizjeżdżalni, które tworzyły doskonały system rozprowadzania ziaren.  Ptasi pokarm dostarczany był do miseczek znajdujących się na różnych poziomach, dzięki czemu różne gatunki ptaków mogły posilać się jednocześnie.

Do wygrania jest ponad 160 nagród dla przedszkoli i ponad 100 nagród dla głosujących! Oceniać prace będzie jury oraz internauci. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!