..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

W minionym tygodniu nasza szkoła gościła dwie studentki z Azji. Uczniowie mieli okazję poznań odmienną kulturę oraz zwyczaje panujące w Malezji i Singapurze.

KOMUNIKAT WS. WYBORU PATRONA NASZEJ SZKOŁY

W dniu 4 czerwca 2016r. odbyły się w naszej szkole wybory patrona. 

Spośród wszystkich proponowanych kandydatów społeczność szkolna większością głosów wybrała na patrona szkoły Janusza Korczaka. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach wyborów i głosowaniu.  

 

Uśmiechnięte buzie dzieci i wspólna wesoła zabawa to cele, które przyświecały tegorocznemu Festynowi Rodzinnemu organizowanemu w naszej szkole 4 czerwca. Na początku dzieci z przedszkola oraz grupa taneczna zaprezentowały występy artystyczne . Uczniowie z zerówki zaprezentowali swoje umiejętności językowe- zaśpiewali piosenki w języku angielskim.Głównym celem festynu był wybór patrona Szkoły .Każdy z rodziców mógł oddać pisemnie swój głos wskazując kandydata na patrona. Ponadto na gości czekała cała masa atrakcji. Były rozgrywki piłkarskie w wykonaniu uczniów naszej szkoły, dzieci miały do dyspozycji takie atrakcje jak: dmuchany zamek oraz trampolinę . Ogromne zainteresowanie wśród uczniów wzbudził przyjazd straży pożarnej oraz trzymanie węża z lejącą wodą, a także spotkanie z policjantami i psem.Oprócz wspaniałych atrakcji sportowych podczas festynu można było również spróbować pysznych wypieków oraz nasycić się watą cukrową i pop-cornem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z wieloma atrakcyjnymi nagrodami.

20 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Uczniowie zaprezentowali  występy artystyczne oraz podarowali rodzicom upominki. Po części artystycznej rodzice razem ze swoimi pociechami wzięli udział w konkurencjach sportowych. Wszyscy wspaniale się bawili, a na koniec czekał słodki poczęstunek.

9 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europejski. Uczniowie zapoznali się z historią UE, wzięli udział w konkursach związaną z tematyką UE. Na koniec klasy zaprezentowały piosenki w obcych językach .Uroczystość była okazją przybliżenia społeczności szkolnej wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz zwracała uwagę uczniów na bogactwo i różnorodność kulturową krajów Europy.

4 maja  w naszej szkole obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji odbyły się konkursy związane z tą tematyką. Była to okazja do rozmowy o patriotyźmie i znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Na zakończenie uczniowie razem z nauczycielami wzięli udział w teleturnieju „Kocham Cię Polsko”.

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola w Bielawach jest wywieszona na dolnym korytarzu na gazetce naprzeciw sekretariatu. 

Zbiórka pod hasłem " Pełna miska dla zwierząt ze schroniska" zakończyła się sukcesem ! Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy wsparli naszą akcję .Każdy nawet najskromniejszy dar przyczynił się do uzyskania tak dużych efektów zbiórki, za co najwdzięczniejsze na pewno będą potrzebujące zwierzęta.

22 kwietnia br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Jest to największe ekologiczne święto. W tym dniu wszyscy uczniowie przyszli ubrani na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była zielona i czysta. Uczniowie razem z wychowawcami sprzątali teren wokół szkoły. Tego dnia odbył się też konkurs na najsympatyczniejszego ucznia i najsympatyczniejszą uczennicę naszej szkoły. Pierwsze miejsca zajęli: Szymon Białkowski z kl. IV i Wiktoria Bąk z kl. I. Na koniec było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. 

20 kwietnia gościliśmy w szkole aktorów z grupy teatralnej z Torunia. Przedszkolacy i uczniowie uczestniczyli w kabarecie pt. "Mniam, mniam". Celem widowiska było uświadomienie młodym odbiorcom, czym jest zdrowe jedzenie, jakie konsekwencje niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania a także sięgania po używki. Nasza widownia świetnie się bawiła, co widać na poniższych fotografiach. 

Zachęcamy dzieci z rocznika 2006 i młodsze do udziału w wakacyjnym obozie sportowym! Zapisy prowadzi p. Lucyna Jóźwiak - nauczyciel wych. fizycznego. Emotikon smile

WIELKOPOLSKA JAKIEJ JESZCZE NIE ZNACIE – DUSZNIKI WIELKOPOLSKIE 8-12.08.2016r.

Zapraszamy wszystkich naszych młodych sportowców do przeżycia niezapomnianych chwil podczas 5 dniowego zgrupowania w Dusznikach Wielkopolskich, gdzie wspólnie potrenujemy, pobawimy się i zwiedzimy naszą piękną Wielkopolskę. Aktywny wypoczynek + zabawa to wspaniałe przeżycie dla młodego miłośnika sportu. Jeśli jeszcze nikt nie zaszczepił w Tobie sportowego ducha to po naszym obozie już nigdy nie będziesz chciał spędzić wolnego czasu inaczej jak tylko aktywnie.

ZAKWATEROWANIE: Dom Weselny HALSZKA Ul. Jesionowa 15, 64-550 Duszniki Wlkp. www.halszka.eu Pokoje 2-5 osobowe z łazienkami.

WYŻYWIENIE: I śniadanie (stół szwedzki), II śniadanie,

obiad, podwieczorek, kolacja (stół szwedzki).

PROGRAM SPORTOWO – REKREACYJNY:

- codzienne treningi piłkarskie,

- gry i zabawy ruchowe, koordynacyjne,

- Wyjazdy do Bramy Poznania – Ostrów Tumski,

- Wizyta w Nowym Zoo w Poznaniu,

- 3 godzinny relaks w Tarnowskich Termach w Tarnowie Podgórnym,

- Ognisko z kiełbaskami na Polanie Czarnego Bociana,

- marsz ścieżką zdrowia w lesie,

- konkursy edukacyjne, gry sprawnościowe i wiele innych kreatywnych zabaw.

OPIEKA PIELĘGNIARKI NA MIEJSCU. W RAZIE KONIECZNOŚCI PRZYCHODNIA LEKARSKA W DUSZNIKACH.

DOŚWIADCZONA I WYKWALIFIKOWANA KADRA OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZA.

WYPOCZYNEK BEZPIECZNY I ZGŁOSZONY DO KURATORIUM OŚWIATY W POZNANIU.

W celu rezerwacji miejsca należy wpłacić kwotę 200 zł do !!! 10 maja 2016 r !!! Resztę kwoty można rozłożyć na raty płatne do końca czerwca 2016r. W przypadku rezygnacji z obozu opłata zostanie zwrócona jeśli zostanie to miejsce zastąpione przez inną osobę. Dodatkowe Informacje–Organizator: Lucyna Jóźwiak tel. kom. 504 744 312.

!!! UWAGA BEZWZGLEDNY !!! ZAKAZ ZABIERANIA - UŻYWANIA TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I TABLETÓW PRZEZ UCZESTNIKÓW PODCZAS ZGRUPOWANIA.

 

CENA OBOZU 650 zł Oferta dla dzieci wyłącznie rocznik 2006 i młodsi.

 

 Szkoła w Bielawach i nauczyciel wychowania fizycznego zapraszają chętnych uczniów na obóz sportowy.

 

 

 

W nowym roku szkolnym 2016/2017 zostanie utworzona  I klasa z poszerzonym językiem angielskim. Klasa liczy zaledwie kilkoro dzieci, co będzie sprzyjało indywidualnemu podejściu do uczniów i dobrej atmosferze pracy. Zachęcamy do zapisów. Dzieci dowożone będą autobusem z Granowa i okolicznych miejscowości.

Wniosek do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

Termin składania wniosków do 29 kwietnia 2016r.  

Plików:

Wniosek HOT

  • Dodany: 2016-04-15
  • Wersja::
  • Licencja:
  • Wielkość: 77.5 KB
  • Pobierz

    O g ł o s z e n i e  

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bielawach

ogłasza 

rekrutację dzieci urodzonych w latach 2010, 2011, 2012, 2013 

do Przedszkola  w Bielawach na rok szkolny 2016/2017 

 

Wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola można odbierać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Bielawach (lub www.spbielawy.pl

od dnia 15 marca 2016 roku. 

 

Terminarz postępowania rekrutacyjnego: 

1.     składanie wniosków  - 15 marca do 27 kwietnia 2016 

2.     rozpatrzenie wniosków przez Komisję Rekrutacyjną – 28-29 kwietnia 2016r. /decyduje kolejność zgłoszeń/ 

3.     podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola -10 maja           2016 r.

 

 

Wnioski należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Bielawach
do dnia 27 kwietnia 2016r. (do godz. 14.00). 

 

Uwaga ! 

Rekrutacja dotyczy tylko dzieci, które nie uczęszczały do Przedszkola w roku szkolnym 2015/2016 .

Rodzice dzieci, które uczęszczały już do Przedszkola składają pisemną deklarację kontynuacji.