..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

Ile musi ćwiczyć ktoś, kto chce zostać mistrzem? Jak wcześnie trzeba zacząć treningi? - takie ị wiele innych pytań padło podczas spotkania ze sztangistką Patrycją Piechowiak, która odwiedziła naszą szkołę. Pani Patrycja trenuje podnoszenie ciężarów. Od 17-stego roku życia jest mistrzynią Polski. Zdobyła trzy brązowe medale na mistrzostwach Europy w kategorii do 20 i 23 lat oraz 5 miejsce na mistrzostwach Europy seniorów.

 

18 lutego w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Królowa Śniegu" przygotowany przez zespół aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. „Królowa Śniegu" to teatralna podróż do baśniowej krainy, która w okresie zimowym, pięknie ukazuje motyw przyjaźni. Było to wspaniałe przedstawienie teatralno-muzyczne, które aktywizowało widzów do wspólnej zabawy. Dzieci zachwyciły barwne kostiumy oraz bogata scenografia, która w pełni oddała baśniową atmosferę i klimat spektaklu.

 

Szkoła to nie tylko nauka, ale też wspólna zabawa z koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy. W karnawale maluchy bawiły się na baliku przedszkolnym, a uczniowie na dyskotece ! Na parkiecie zaroiło się od superbohaterów, postaci z bajek i filmów, księżniczek, kotów i wróżek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, co widać na poniższych zdjęciach !

W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole zostały zorganizowane półkolonie zimowe dla dzieci. Uczestnicy codziennie aktywnie i ciekawie spędzali czas. Jedną z atrakcji był wyjazd na basen do Kościana. W środę klasy 1, 2 oraz 3 udały się do Bramy Poznania na zajęcia edukacyjne. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o życiu codziennym mieszkańców grodu na Ostrowie Tumskim. Wykonywali prace plastyczne oraz kształtowali umiejętność współpracy poprzez pracę w grupach. Biorąc pod uwagę nastrój jaki dopisywał dzieciom podczas podróży powrotnej (rozśpiewany autokar) wyjazd należy zaliczyć do bardzo udanych!

"Dziś dla babci słońce mamy
I całuski dla dziadziusia
Dziś życzenia wnuczek składa
I piosenki śpiewa wnusia

Aby babcia i dziadziuś
W zdrowiu długo żyli,
Aby uśmiech dla nas mieli
W każdej wolnej chwili..."

22 grudnia 2015r. społeczność szkolna świętowała nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. W sali gimnastycznej, która na ten dzień zamieniła się w scenę, grupa uczniów przedstawiła zaproszonym gościom Jasełka. Po występie oczekiwaliśmy na przyjście Gwiazdora. Każdy uczeń oraz przedszkolak otrzymał upominek. W świątecznym nastroju udaliśmy się do naszych domów, na zasłużoną przerwę od codziennych zajęć.

W poniedziałek 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia tego dnia i specjalnie na tę okazję przygotowały piosenki dla Mikołaja. Na zakończenie swojej wizyty Mikołaj wręczył wszystkim przedszkolakom świąteczne prezenty. Dzieci z tej okazji piekły pierniczki.

4 grudnia wyjechaliśmy do Domu Gospodarza w Januszewicach, gdzie odbyło się pasowanie naszych najmłodszych dzieci. Grupa p. Lucyny Budzyńskiej przyjęła nazwę Promyczki, grupa p. Weroniki Frąckowiak - Słoneczka. Dzieci wykonały przygotowany program artystyczny, w pięknych przebraniach zachwycały  zaproszonych rodziców i gości. Życzymy naszym najmłodszym dużo uśmiechu i miłych chwil spędzonych w przedszkolu !

Pod koniec listopada do naszej szkoły przyjechali zaproszeni goście - górnicy. Przedstawili uczniom klas 1-3 prezentację, oraz opowiedzieli o swojej pracy. Każde dziecko otrzymało upominek -czapkę górniczą. Dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały gościom piosenkę i wierszyki, których nauczyły się na tę okazję.

Pod koniec listopada odbył się w naszej szkole dzień gospodarczy. Nauczyciele i uczniowie sprzątali teren przy szkole, grabili też liście na szkolnym boisku. Do akcji przyłączyły się przedszkolaki. Po pracowitym dniu odpoczywaliśmy przy ognisku delektując się smacznymi, pieczonymi kiełbaskami.

W tym roku uroczyste obchody Święta Niepodległości przygotowaliśmy razem z naszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Jeziorkach. Spotkaliśmy się w Słupi, przy pomniku Poległym za Wolność, gdzie odbył się apel. Pani Grażyna Sielicka, krótko przedstawiła historię pomnika, następnie dyrektor naszej szkoły pan Karol Gidaszewski odczytał Apel Poległych. Delegacje szkół złożyły wiązanki biało- czerwonych kwiatów, uczniowie zapalili znicze i minutą ciszy uczcili pamięć poległych. Po odśpiewaniu ,,Roty" wszyscy zebrani udali się do kościoła parafialnego  na nabożeństwo w intencji Ojczyzny, które odprawił ks. proboszcz Krzysztof Lewandowski. Uczniowie obu szkół odczytali modlitwę wiernych. Na cmentarzu parafialnym uczniowie i nauczyciele zapalili znicze i złożyli kwiaty przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas I-III oraz dzieci z zerówki, którzy wspólnie z wychowawcami przygotowywali pyszne , zdrowe, pożywne kanapki.

19 października 2015r. w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Kozucha Kłamczucha" przygotowany przez zespół aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Dzięki temu przedstawieniu, dzieci nauczyły się, że prawdomówność, umiejętność wybaczania i prawdziwa przyjaźń, są bardzo ważnymi elementami w życiu każdego człowieka. Oryginalne stroje aktorów podkreślały piękno Podhala. Podczas trwania spektaklu dzieci miały możliwość wykazać się umiejętnościami tańca.

13 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pierwszej klasy. Pierwszacy zaprezentowali gościom swoje umiejętności artystyczne i złożyli uroczyste ślubowanie. Do grona braci uczniowskiej wstąpili: Dżesika Bartkowiak, Wiktoria Bąk, Wojciech Białkowski, Maja Czub, Krzysztof Gryska, Malwina Jóźwiak, Magdalena Kolasińska, Mateusz Kośmider, Jakub Lemański, Maja Nowicka, Dawid Palicki, Marta Pazgrat, Nikodem Piosik, Fabian Rogal, Paulina Rosół, Wiktoria Wielgolewska, Joanna Wojtkowska, Oliwia Zarychta i Oliwia Żurek.  

Życzymy naszym najmłodszym uczniom wielu sukcesów i miłych chwil spędzonych w szkole! 

A oto fotorelacja z tego wydarzenia.