..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

25 listopada uczniowie szkoły podstawowej bawili się na dyskotece andrzejkowej pod hasłem "kim chcesz zostać w przyszłości". 30 listopada swoje andrzejki obchodziło przedszkole. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zabawy! 

28 listopada br. w sali multimedialnej odbyła się prezentacja I etapu projektu edukacyjnego Janusz Korczak - patron naszej szkoły. Każda klasa opracowywała inną dziedzinę życia Janusza Korczaka. Klasy I-III i zerówka przygotowały gazetkę i przedstawiły linię życia naszego patrona. Scenkę "Wywiad z Korczakiem" zaprezentowała nam klasa czwarta. Piątoklasiści przedstawili nam prezentację multimedialną dotyczącą dzieł Janusza Korczaka (domy sierot, Mały Przegląd, audycje radiowe). Klasa szósta zaprezentowała nam krótki montaż muzyczno- filmowy dotyczący życia naszego patrona. Dzięki temu projektowi, koordynowanemu przez p. Ewę Wysocką, zapoznajemy się z działalnością, życiorysem i dziełami Janusza Korczaka.

Dyrektor podziękował uczniom i wychowawcom za pracę włożoną w pierwszą część projektu.

14 listopada br. odbyła się kolejna audycja muzyczna "Muzyka prosto z Brazylii". Artyści opowiedzieli nam o tym kraju, jego mieszkańcach, a także uczyli nas rytmów samby i bossa-novy. Poznaliśmy saksofon, usłyszeliśmy jego żywiołowe oblicze, które poderwało nas do tańca.

10 listopada 2016r. był szczególnym dniem dla dzieci z grupy Owieczek  - tego dnia zostali oficjalnie pasowani przez dyrektora na przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały przygotowany z paniami program artystyczny, podczas którego słuchaliśmy również piosenki wykonanej w języku angielskim. Każda "owieczka" otrzymała upominek z okazji tego święta. Życzymy naszym najmłodszym miłych chwil spędzonych w przedszkolu.

 

9 listopada br. odbył się rajd kl. III-VI z okazji Święta Niepodległości. Każdy uczeń otrzymał "kartę rajdową", na której były zadania do wykonania. Na trasie rajdu obejrzeliśmy Górę Zwycięstwa, Kościół pw. św. Marcina w Granowie, złożyliśmy też znicze pod tablicą upamiętniającą powstańca wielkopolskiego Michała Hoffmana
Następnie udaliśmy się do "starej szkoły" oraz pierwszej ochronki prowadzonej przez siostry zakonne. O historii tych miejsc opowiedziała nam p. B. Fornalik.
Rajd zakończyliśmy w Bibliotece Publicznej w Granowie, gdzie wypełniliśmy karty zadań i odpowiadaliśmy na pytania. W bibliotece czekał na nas słodki poczęstunek - rogale świętomarcińskie i ciepła herbata. Dziękujemy za przygotowanie rajdu p. E. Wysockiej i p. B. Fornalik, oraz dyrekcji biblioteki za miłe przyjęcie.  

Od tego roku szkolnego, wspólnie z rodzicami rozpoczęliśmy akcję „Rodzice czytają Dzieciom w Przedszkolu”. Przedsięwzięcie polega na tym, że raz w tygodniu chętni rodzice przychodzą do naszego przedszkola i czytają dzieciom. Wiek przedszkolny to najbardziej odpowiedni czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci oraz wzbogaca ich wiedzę o świecie.

Co jest w środku gitary i skąd się biorą dźwięki? Czym różni się gitara akustyczna od elektrycznej? Czy bałałajka i ukulele to ich mniejsze siostry z dalekich stron?
Do szarpania instrumentów strunowych zaprosili nas gitarzyści, którzy gościli u nas we wtorek 25 października.

 

13 października br. obchodziliśmy w naszej szkole DEN. Uczniowie przygotowali dla nauczycieli i pracowników szkoły występy artystyczne: wiersze, piosenki oraz humorystyczne scenki z życia klasy szóstej. Największe emocje towarzyszyły uczniom podczas rozstrzygnięcia konkursu "Nauczyciele też byli kiedyś dziećmi" przygotowanego przez p. Barbarę Fornalik i p. Aleksandrę Waligórę. Konkurs polegał na rozpoznaniu nauczycieli na zdjęciach z ich dzieciństwa. Niestety, nikomu nie udało się prawidłowo rozpoznać wszystkich postaci. Zadanie było bardzo trudne, dlatego każdy uczestnik otrzymał słodki upominek za udział w konkursie. Na zakończenie Samorząd Uczniowski obdarował nauczycieli i pracowników własnoręcznie przygotowanymi laurkami. 

Uczniowie klas 4-6 naszej szkoły mieli wspaniałą okazję przekonania się na własne oczy ( i uszy!), jak wyglądało życie naszych przodków sprzed ponad 2500 lat! Umożliwiła to wycieczka zaplanowana i zorganizowana przez nauczycielkę historii - panią Ewę Wysocką. Razem z uczniami klas piątych i czwartych ze Szkoły Podstawowej w Dobieżynie nasi uczniowie pojechali autokarem najpierw do Gniezna, gdzie zwiedzili katedrę oraz sfotografowali się u stóp pierwszego polskiego króla, a następnie udali się prosto do Biskupina na festyn archeologiczny, którego motywem przewodnim w tym roku była moda. Bogata i bardzo ciekawa oferta tej imprezy zapewniała zwiedzającym to niezwykłe miejsce wiele niezapomnianych przeżyć. Na zainteresowanych życiem naszych przodków sprzed wieków czekały m.in. pokazy mody pradziejowej, prezentacje walk z użyciem broni wczesnośredniowiecznej, inscenizacja chrztu Mieszka I, pokaz wyrabiania ozdób i strojów, itp. Największym zainteresowaniem naszych uczniów cieszyła się jednak moda, zwłaszcza że mieli oni niepowtarzalną okazję … przebrać się w stroje i włożyć ozdoby średniowiecznych mieszkańców Biskupina i nie tylko.
Dziękujemy pani Ewie Wysockiej za ten dzień pełen wrażeń!

19 września dzieci z przedszkola wybrały się na wycieczkę do Kluczewa. W gospodarstwie agroturystycznym powitał nas pan Krzysztof- przewodnik i właściciel „Starej chaty u kowala”. W trakcie wizyty w gospodarstwie wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści na temat  życia na wsi. Dzieci bawiły się zabawkami, takimi jak ich dziadkowie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób wyrabia się masło, mogliśmy zwiedzić kuźnię, w której zapoznaliśmy się z pracą kowala oraz zobaczyliśmy jak powstaje podkowa. Dzieci miały możliwość pogłaskać i nakarmić zwierzęta gospodarskie. W trakcie wycieczki nie zabrakło przygotowanych przez gospodarzy smakołyków w postaci ciasta drożdżowego i rogalików oraz ciepłej herbaty. Wszyscy mieliśmy okazję przejechać się bryczką po malowniczej okolicy. Na zakończenie naszej wizyty w Kluczewie zostało rozpalone ognisko, gdzie usmażyliśmy kiełbaski.

5 września uczniowie klas I-III z opiekunami p. Aleksandrą Waligórą, p. Barbarą Fornalik i p. Andrzejem Belką wyjechali do Domu Wczasów Dziecięcych we Wroniawach na dwudniowy turnus edukacyjny. Dla wielu uczniów była to pierwsza noc spędzona poza domem, bez rodziców. Wszyscy byli więc bardzo podekscytowani. Po zakwaterowaniu dzieci udały się na apel powitalny, gdzie zapoznały się z regulaminem, zasadami bezpieczeństwa i programem pobytu.  Jedną  z największych atrakcji okazało się powlekanie kołder i poduszek. Po zwiedzeniu Wroniaw odbyły się rozgrywki sportowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych pociech. Na zakończenie pełnego emocji dnia specjalnie dla dzieci zorganizowano dyskotekę, podczas której uczniowie brali udział w licznych konkursach i grach integracyjnych. Następny dzień upłynął na zwiedzaniu pałacu i zapoznaniu się z jego historią. Po apelu pożegnalnym, na którym zostały rozdane dyplomy uczniowie i nauczyciele zostawili swój ślad w kronice DWD Wroniawy. Zmęczeni, ale zadowoleni bezpiecznie wrócili do domów.

 

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku od dwóch do czterech lat nieuczęszczających do przedszkola lub żłobka do tworzenia Grup Zabawowych.
Zajęcia mają na celu przygotowanie dziecka do przedszkola oraz spędzenie czasu w formie aktywnej zabawy.

Grupy Zabawowe tworzone w naszej szkole odbywają się w czwartki (od 15 września br.) w godz. 14:00 – 15:30.
Zajęcia prowadzone są przez p. Kingę Zellner, przy współudziale rodziców naszych maluchów.
Program zajęć:
1) swobodne zabawy
2) powitanie dzieci
3) zabawy w języku angielskim
4) zabawy ruchowe
5) zabawy manualne
6) czynności samoobsługowe
7) posiłek
8) wyciszenie
Prosimy zabrać obuwie na zmianę, kanapkę lub owoc.
Zapisy u p. Kingi Zellner (tel. 518 315 092) lub w sekretariacie szkoły.