..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

19 października 2015r. w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Kozucha Kłamczucha" przygotowany przez zespół aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Dzięki temu przedstawieniu, dzieci nauczyły się, że prawdomówność, umiejętność wybaczania i prawdziwa przyjaźń, są bardzo ważnymi elementami w życiu każdego człowieka. Oryginalne stroje aktorów podkreślały piękno Podhala. Podczas trwania spektaklu dzieci miały możliwość wykazać się umiejętnościami tańca.

13 października 2015r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pierwszej klasy. Pierwszacy zaprezentowali gościom swoje umiejętności artystyczne i złożyli uroczyste ślubowanie. Do grona braci uczniowskiej wstąpili: Dżesika Bartkowiak, Wiktoria Bąk, Wojciech Białkowski, Maja Czub, Krzysztof Gryska, Malwina Jóźwiak, Magdalena Kolasińska, Mateusz Kośmider, Jakub Lemański, Maja Nowicka, Dawid Palicki, Marta Pazgrat, Nikodem Piosik, Fabian Rogal, Paulina Rosół, Wiktoria Wielgolewska, Joanna Wojtkowska, Oliwia Zarychta i Oliwia Żurek.  

Życzymy naszym najmłodszym uczniom wielu sukcesów i miłych chwil spędzonych w szkole! 

A oto fotorelacja z tego wydarzenia.

16 października  przypada Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji nasza szkoła przystąpiła do bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej zorganizowanej przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Resuscytacja w naszej szkole trwała pół godziny i wzięli w niej udział uczniowie z klasy 3,4,5 oraz 6. 

13 października 2015 r. przedszkolaki wybrały się na wyprawę do gospodarstwa agroturystycznego mieszczącego się w Otuszu . Dzieci mogły zobaczyć różne zwierzęta rolne, dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki na kucyku, która sprawiła dzieciom ogromną radość !

Naszą wyprawę zakończyliśmy pysznym poczęstunkiem. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do naszego przedszkola.

 

Małą przerwą i posiłkiem zakończyliśmy naszą fascynującą wyprawę. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.Emotikon sm

 

Od 1 października w grupach przedszkolnych prowadzone są dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. 
Pani Anna codziennie przez 2-3 godziny bierze aktywny udział we współprowadzeniu zajęć oraz w zabawie komunikując się z dziećmi jedynie w języku angielskim. Dzieci codziennie słyszą piosenki po angielsku, uczą się komunikacji w rutynowych czynnościach takich jak: ubieranie się, mycie rączek, rozdawanie posiłków, malowanie, wycinanie oraz w zabawie na dywanie.

Poniżej "mała fotorelacja" z naszych zajęć.

Na początku października trzy grupy z naszej szkoły (przedszkole, klasy 1-3, klasy 4-6) wzięły udział w wycieczce do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Celem wycieczki było poznanie tradycji związanych z pożarnictwem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty zgromadzone w muzeach, niespotykane dziś w codziennym użytkowaniu. Dzieciom szczególną radość sprawiło przymierzanie hełmu strażackiego oraz możliwość wejścia do wozu strażackiego.

Emotikon smile

30 września 2015 r. do naszej szkoły przybyli zaproszeni goście – Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W tym dniu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu pn. "Bezpieczna droga do szkoły". Komisja konkursowa zdecydowała, że wyróżnione zostaną wszystkie prace. Uczniowie otrzymali od Policjantów odblaski zapewniające im widoczność po zmroku.

Goście dotarli też do naszego przedszkola. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Młodsze dzieci przygotowały specjalny wierszyk, a starszaki wykonały sygnalizację świetlną oraz tarcze, które zaprezentowały. Szczególną radość naszym przedszkolakom sprawiło przymierzanie czapki policyjnej.


1 września 2015 r. rozpoczął się dla uczniów, nauczycieli i rodziców kolejny rok szkolny. 

Dzień ten rozpoczęliśmy uroczystą mszą św., której przewodniczył ks. Krzysztof Lewandowski.

Wszystkich gości, uczniów i pracowników powitał nowy dyrektor naszej szkoły p. Karol Gidaszewski, życząc wszystkim wielu sukcesów.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015_10Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/15 rozpoczęło się zgodnie z tradycją mszą św. odprawioną przez ks. Krzysztofa Lewandowskiego. Zgromadzonych na sali uczniów klas 1-6 i ich nauczycieli, rodziców oraz  dzieci z obu grup przedszkolnych powitał dyrektor szkoły pan Mirosław Balcerek. Po mszy nastąpiło wręczenie naszym najmłodszym wychowankom pamiątkowych dyplomów. Następnie głos zabrali trzecioklasiści, którzy  udanym słowno-muzycznym występem zakończyli pierwszy etap edukacyjny i okazali swą gotowość do przejścia na drugi etap. Wszyscy  otrzymali nagrody książkowe. Kolejnym punktem programu był występ drugoklasistów, którzy zaprezentowali się w anglojęzycznym spektaklu pt. „The selfish Giant”, czyli „Samolubny olbrzym”. Tytułową rolę zagrała tegoroczna absolwentka Wiktoria Górka, a reżyserem sztuki była nauczycielka języka angielskiego pani Ilona Bednarska-Tvrdoń. Po tym ciekawym  przedstawieniu głos zabrał dyrektor szkoły, wręczając nagrody i świadectwa najlepszym uczniom: Martynie Wojciechowskiej z klasy 4 ( średnia ocen 5,25) , Antoninie Wolny z klasy 5 (średnia ocen 4,82) oraz Magdalenie Boni z klasy 6 ( średnia ocen 4,82). Nagrody wręczono również innym uczniom, m.in. za osiągnięcia sportowe, zaangażowanie w pracy, a także za 100% frekwencję – tę nagrodę otrzymała Maja Zarychta z kl.5 – uczennica nie opuściła ani jednej godziny w minionym roku szkolnym! 

Festyn Rodzinny_10W drugą sobotę czerwca br. punktualnie o godz. 14 rozpoczęliśmy tegoroczny festyn rodzinny, któremu sprzyjała wyborna pogoda. W programie imprezy znalazły się konkursy i zabawy przygotowane przez nauczycieli  dla dzieci oraz ich rodzin, mecz piłki nożnej rozegrany przez naszych uczniów z drużyną ubiegłorocznych absolwentów ( sędziowany przez pana Jarosława Wolnego) oraz program artystyczny  w wykonaniu przedszkolaków oraz ich starszych kolegów i koleżanki. Przez cały czas za przysłowiową złotówkę można było skosztować pysznych wypieków przygotowanych specjalnie na tę okazję przez niezawodne mamy ( i nie tylko, bowiem okazuje się, że pomagały w tym również babcie!) oraz napić się kawy lub herbaty.W cieniu drzewa ustawiała się długa kolejka chętnych do skorzystania z plastycznego „zacięcia” pani Magdy oraz pani Basi do malowania twarzy. Podczas festynu wszyscy chętnie brali udział w loterii „cegiełkowej”, w której każda zakupiona „cegiełka” wygrywała upominek. Główną nagrodą był tablet, który trafił do rąk   p. Anety Serby. Na zakończenie imprezy zaproszono uczestników do ogniska na smaczną kiełbaskę z dodatkami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć…

konkurs recytatorski W sobotę 25 kwietnia  br. na VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Granowie wystąpił wychowanek naszej szkoły – Bartek Mucha z młodszej grupy przedszkolnej. Hasło tegorocznej edycji konkursu brzmiało: Zwierzątkowo. Nasz dzielny Promyczek wystąpił z wierszem pt. „Sam opiekuję się swoimi zwierzątkami” Danuty Dembińskiej. Nad przygotowaniem recytacji czuwała wychowawczyni naszych maluchów – pani Lucyna Budzyńska. Młodziutki aktor wystąpił bez specjalnej tremy i dzielnie poradził sobie z prezentacją wiersza. Nagrodą za występ był dyplom oraz liczne upominki.Brawo, Bartku!

 

Konkurs W kwietniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs, którego rozstrzygnięcie miało uświetnić uroczystość 3 maja Królowej Polski. Zadanie uczniów polegało na graficznym przedstawieniu  i krótkim opisie kapliczki lub krzyża ze swojej okolicy. Uczniowie zrobili ciekawe prezentacje. I miejsce zajęła praca  Szymona Białkowskiego, II miejsce Grażyny Pazgrat i Katarzyny Boni, natomiast III miejsce zdobyła Joanna Balcerek. Cieszymy się, że znalazły się dzieci, które chcą poznawać swoją najbliższą historię.

 

Konstytucja 3 Maja_5Do obchodów tego święta przygotowywaliśmy się w naszej szkole od miesiąca. Szczególnie uczniowie klasy 6 , którzy ćwiczyli krótki program artystyczny. Scenariusz przedstawienia mówił o znaczeniu Konstytucji 3 maja w historii naszej ojczyzny oraz odpowiadał na pytanie, dlaczego nam dzieciom, te dawne wydarzenia nie powinny być obojętne. Uczniowie, kierowani przez panią Magdalenę Szulc i Ewę Wysocką, stanęli na wysokości zadania i dołożyli wszelkich starań, by ich występ spodobał się i przemówił do odbiorców. Przedstawienie cieszyło się zainteresowaniem młodszych kolegów, towarzyszył mu także podniosły nastrój.Apel, który uświetnił uroczystość  3 maja, był dla nas wszystkich chwilą zadumy na  losem naszej ukochanej ojczyzny oraz radości i dumy z faktu, że mamy tak wielkie wydarzenia w  naszej historii.