..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

 Szkoła w Bielawach i nauczyciel wychowania fizycznego zapraszają chętnych uczniów na obóz sportowy.

 

 

 

W nowym roku szkolnym 2016/2017 zostanie utworzona  I klasa z poszerzonym językiem angielskim. Klasa liczy zaledwie kilkoro dzieci, co będzie sprzyjało indywidualnemu podejściu do uczniów i dobrej atmosferze pracy. Zachęcamy do zapisów. Dzieci dowożone będą autobusem z Granowa i okolicznych miejscowości.

Wniosek do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

Termin składania wniosków do 29 kwietnia 2016r.  

Plików:

Wniosek HOT

  • Dodany: 2016-04-15
  • Wersja::
  • Licencja:
  • Wielkość: 77.5 KB
  • Pobierz

    O g ł o s z e n i e  

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bielawach

ogłasza 

rekrutację dzieci urodzonych w latach 2010, 2011, 2012, 2013 

do Przedszkola  w Bielawach na rok szkolny 2016/2017 

 

Wnioski o przyjęcie dziecka do Przedszkola można odbierać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Bielawach (lub www.spbielawy.pl

od dnia 15 marca 2016 roku. 

 

Terminarz postępowania rekrutacyjnego: 

1.     składanie wniosków  - 15 marca do 27 kwietnia 2016 

2.     rozpatrzenie wniosków przez Komisję Rekrutacyjną – 28-29 kwietnia 2016r. /decyduje kolejność zgłoszeń/ 

3.     podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola -10 maja           2016 r.

 

 

Wnioski należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Bielawach
do dnia 27 kwietnia 2016r. (do godz. 14.00). 

 

Uwaga ! 

Rekrutacja dotyczy tylko dzieci, które nie uczęszczały do Przedszkola w roku szkolnym 2015/2016 .

Rodzice dzieci, które uczęszczały już do Przedszkola składają pisemną deklarację kontynuacji.

 

 

W związku z rozstrzygnięciem konkursu pn. „Chrzest Polski  966-2016” uczennice kl. VI Martyna Kocik i Nikol Baum z opiekunem p. Karolem Gidaszewskim 8 kwietnia br. udali  się do klubu garnizonowego przy lotnisku wojskowym w Krzesinach, na uroczystość zakończenia i wręczenia nagród. Martyna i Nikol zdobyły wyróżnienia za swoje prace plastyczne.

Podczas tego dnia dziewczyny mogły zwiedzać lotnisko oraz obejrzeć pokaz samolotów wojskowych(w tym F-16), oraz zrobić przy nich pamiątkowe zdjęcia.

Poniżej fotorelacja z tego dnia. 

W dniu 09.04.2016r. w przedszkolu ,,Bajkowa Kraina'' odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. ,,To jest Polska''. Dzieci recytowały wiersze o Polsce. Po wysłuchaniu pięknie wyrecytowanych utworów wszyscy uczestnicy mieli okazję do wspólnych zabaw przy muzyce. Nasze przedszkole reprezentowało dwoje przedszkolaków: Stanisław Krupa oraz Ernest Dziadak .Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki. 

5 kwietnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz dzieci z klasy pierwszej oraz drugiej pojechały do Teatru Animacji w Poznaniu na
przedstawienie teatralne pt."Calineczka".
Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy przygody małej dziewczynki. Bajka bardzo nam się podobała, a gra aktorów została doceniona wielkimi brawami.

W poniedziałek 4.04. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Autyzmu. Tego dnia większość uczniów i nauczycieli na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem – przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby. Na zajęciach pod hasłem "Poznaj zanim ocenisz" uczyliśmy się czym jest autyzm, tolerancji w stosunku do bliźniego oraz jak zapobiegać uprzedzeniom.

Tegoroczne rekolekcje miały charakter pielgrzymkowy i przebiegały pod hasłem : " Śladami bardzo dobrego człowieka" - bł. Edmunda Bojanowskiego.

W czwartek 17.03 bardzo dużym autokarem pojechaliśmy do Gostynia , po drodze jednak zatrzymaliśmy się się w Grabonogu. To miejsce narodzin bł. E. Bojanowskiego. Zwiedziliśmy Jego dom rodzinny, poznając jak dawniej żyli ludzie w tej okolicy. Wróciliśmy do klasztoru, gdzie o. Paweł opowiedział nam historię tego miejsca. Msza Św. w bazylice to najważniejszy moment tego dnia. Na zakończenie zwiedzaliśmy podziemie bazyliki. 

W piątek 18.03 pielgrzymowaliśmy do Górki Duchownej. To kolejne miejsce związane z bł. E. Bojanowskim . Modlitwa przed obrazem M.B. Pocieszenia, zwiedzanie miejsca zamieszkania E. Bojanowskiego, a później posiłek na plebanii - to program tego dnia. 

Na zakończenie rekolekcji w poniedziałek 21.03 w szkole spotkaliśmy się z o. Witoldem, który opowiedział o swojej pracy na misjach.

 

" My na wiosnę już czekamy,

zimę chętnie pożegnamy.

Chcemy Słońca i pogody,

Już znudziły nam się chłody..." 

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny - 21 marca - był bardzo kolorowy i wesoły w naszej szkole. Uczniowie już od samego rana przygotowywali się do przywitania wiosny. Wesołym korowodem wyruszyli wraz z nauczycielami przed siebie, aby pożegnać zimę.

W środę 23 marca nasi uczniowie oraz przedszkolacy wysłuchali niezwykłego występu młodziutkich perkusistów z Kamieńca. Pod wodzą instruktora - pana Huberta Sternalskiego - dali oni popis swoich umiejętności, które zaimponowały niejednemu z nas! Na co dzień członkowie tego zespołu trenują w sekcji perkusistów działającej w Bibliotece Gminnej w Kamieńcu. Niezapomnianym przeżyciem dla naszych uczniów była okazja zmierzenia się z niełatwym instrumentem, jakim jest perkusja. Czy było warto ? – o tym świadczą miny naszych początkujących „perkusistów”.

10 marca w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Trzy świnki" przygotowany przez zespół aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Bawiliśmy się świetnie! Było wiele śmiechu i radości. Teatrzyk był interaktywny, mogliśmy pomagać świnkom, budować ich domek a także tańczyliśmy razem z nimi.

4 marca br. w naszej szkole obchodziliśmy 1050-rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji uczniowie klasy 5 razem z opiekunem P. Aleksandrą Łączkowską przygotowali krótką inscenizację związaną z tym wydarzeniem.

Ile musi ćwiczyć ktoś, kto chce zostać mistrzem? Jak wcześnie trzeba zacząć treningi? - takie ị wiele innych pytań padło podczas spotkania ze sztangistką Patrycją Piechowiak, która odwiedziła naszą szkołę. Pani Patrycja trenuje podnoszenie ciężarów. Od 17-stego roku życia jest mistrzynią Polski. Zdobyła trzy brązowe medale na mistrzostwach Europy w kategorii do 20 i 23 lat oraz 5 miejsce na mistrzostwach Europy seniorów.

 

18 lutego w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Królowa Śniegu" przygotowany przez zespół aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. „Królowa Śniegu" to teatralna podróż do baśniowej krainy, która w okresie zimowym, pięknie ukazuje motyw przyjaźni. Było to wspaniałe przedstawienie teatralno-muzyczne, które aktywizowało widzów do wspólnej zabawy. Dzieci zachwyciły barwne kostiumy oraz bogata scenografia, która w pełni oddała baśniową atmosferę i klimat spektaklu.