..:: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI PRZEDSZKOLNYMI W BIELAWACH ::..
  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i zawsze

  • Szkoła blisko dzieci - dla każdego i

3 września 2018r., po wakacjach, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019. Po raz pierwszy w murach naszej szkoły uczyć się będzie klasa ósma. Do pierwszej klasy zapisano 18 uczniów, a jej wychowawcą została p. Aleksandra Waligóra. Nasi najmłodsi uczniowie  otrzymali ufundowane przez Radę Rodziców plecaki, aby umilić im wkroczenie w szkolną rzeczywistość. Uroczystość rozpoczęła  się mszą św., którą odprawił ks. Mirosław Skórnicki, następnie pan dyrektor Karol Gidaszewski powitał wszystkich zebranych i życzył im sukcesów w całorocznej pracy.

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO NAUCZANIA RELIGII
OBOWIĄZUJĄCY W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

UWAGA : Podręczniki można odkupić od klas poprzednich!

Klasy 1 -3 kupują podręcznik oraz karty pracy ( nowe !).

Klasy 4 - 8 kupują tylko podręcznik.


SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY I - III

Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa– kl. 1
(podr. + karty pracy)
red. J. Szpet, D. Jackowiak
Wyd. Święty Wojciech, Poznań

Kochamy Pana Jezusa – kl. 2
(podr. + karty pracy)
red. J. Szpet, D. Jackowiak
Wyd. Święty Wojciech, Poznań

Przyjmujemy Pana Jezusa – kl. 3
(podr. + karty pracy)
red. J. Szpet, D. Jackowiak
Wyd. Święty Wojciech,Poznań

SZKOŁA PODSTAWOWA – KLASY IV – VI


Jestem chrześcijaninem – kl. 4
(podręcznik+ k.pracy)
red. J. Szpet, D. Jackowiak
Wyd. Święty Wojciech, Poznań

Wierzę w Boga– kl. 5
(podręcznik+ k. pracy)
red. J. Szpet, D. Jackowiak
Wyd. Święty Wojciech, Poznań

Wierzę w Kościół – kl. 6
(podręcznik+ k. pracy)
red. J. Szpet, D. Jackowiak
Wyd. Święty Wojciech, Poznań

SZKOŁA PODSTAWOWA - KLASY VII - VIII

Spotkanie ze Słowem – kl. 7
(podręcznik)
(red.) J. Szpet, D.Jackowiak
Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań
UWAGA ! - podrecznik do kl. I gimnazjum ( z naklejką dla kl. 7 lub bez naklejki)

Aby nie ustać w drodze – kl.8 (podręcznik)
(red.)J. Szpet, D. Jackowiak
Wydawnictwo Swięty Wojciech
UWAGA! - podręcznik do kl. II gimnazjum (z naklejką dla kl. 8 lub bez naklejki)

16 kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Grodzisku Wlkp. odbyło się spotkanie doradcy zawodowego z uczniami klasy 7 z naszej szkoły w Bielawach. Spotkanie zorganizowała Pani Karolina Bartkowiak-Glinka doradca zawodowy z naszej szkoły. Celem było przekazanie wiadomości uczniom na temat: zasad funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy, sytuacji na lokalnym rynku pracy, możliwości korzystania z aktywnych form pomocy takich jak: staże, szkolenia, możliwości uzyskania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej , możliwości dalszego kształcenia, podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

18 kwietnia w naszej szkole odbyła się 2 edycja szkolnego konkursu "Mam Talent". Chętni uczniowie z klas I - VII zaprezentowali swoje talenty przed całą społecznością szkolną. Najmłodszą uczennicą była Urszula Lewandowska, która zaprezentowała układ gimnastyczny w duecie z Joanną Szajek. Występy oceniała komisja w składzie której zasiedli: pani Aleksandra Łączkowska, pani Aleksandra Waligóra oraz pan Dyrektor Karol Gidaszewski.

I miejsce zajął duet perkusyjny: Bartosz oraz Wiktor Jabłońscy z klasy IV oraz VII

II miejsce zajął Maksymilian Pijanowski z klasy IV, wykonując utwór "Ta ostatnia niedziela"

III miejsce zajęła Wanda Chalasz z klasy V, która zaprezentowała piosenkę Alana Walkara, wykonując ją na saksofonie.

Gratulujemy zwycięzcom!

 

W dniu 13.04 Marcin Rogal, Antoni Lewandowski, Hubert Szajek, Wirginia Benenowska i Martyna Wojciechowska wzięli udział w 8 edycji Biegu o. Jońca w Poznaniu przy Zespole Szkół Zakonu Pijarów, którego mottem i przesłaniem były słowa „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Uczniowie biegli na dystansie 1000 m. Najlepszy wynik z naszej szkoły należy do Marcina Rogala i Antoniego Lewandowskiego i wynosi 5 minut 11 sekund. Gratulujemy!

21 marca to światowy dzień Zespołu Downa . Celem tego święta było promowanie praw osób z tym schorzeniem.
Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca to trisomia 21 chromosomu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości
społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.
W tak wyjątkowy dzień nasza Szkoła i 6 latki z Przedszkola, gdzie uczęszcza Patrycja z zespołem Downa również przyłączyliśmy się do tej akcji. Założyliśmy wszyscy tego dnia kolorowe skarpetki. Skarpetki jednak dla nas to za mało…..
Nauczyciele wspomagający p. Karolina i p. Agata przygotowały tego dnia dla nas wszystkich prelekcję dotyczącą Zespołu Downa, w której roli głównej wystąpiła nasza Patrycja .
Mogliśmy wszyscy zobaczyć na slajdach jak Patrycja funkcjonuje podczas zajęć .Przyłączyliśmy się do akcji #liniaprosta. Umieściliśmy nasze zdjęcia grupowe z linią na
dłoniach na portalu społecznościowym jakim jest Facebook . Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z zespołem Downa „ Bardziej Kochani” i telewizję „Lifetime”. Podczas tej akcji zebrane były pieniądze na projekt „mieszkania chronione” który ma pomóc usamodzielnić się osobom niepełnosprawnym. To bardzo ważne, aby każdy niezależnie od schorzenia mógł „normalnie „funkcjonować w społeczeństwie. Cała nasza Szkoła wraz z Nauczycielami wzięliśmy udział w prelekcji na koniec pomalowaliśmy sobie na dłoniach linie i zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie , oczywiście
umieściliśmy je na portalu społecznościowym. Wszyscy wiemy, że to szczytny cel i wspólnie majestatycznie zintegrowaliśmy się by nasze działanie było owocne.

UWAGA ! 

 

 
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi im. Janusza Korczaka w Bielawach ogłasza rekrutację dzieci z roczników 2012-2016 do przedszkola na rok szkolny 2018/2019. 
 
Wnioski można składać od 1.03-30.03.2018r. w sekretariacie szkoły (druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej -zakładka rekrutacja). 

Posiedzenie komisji rekrutacyjnej:6 kwietnia 2018r.

Ogłoszenie wyników rekrutacji: 9 kwietnia 2018r.  

 
Rekrutacja dotyczy dzieci, które nie uczęszczały w roku szkolnym 2017/2018 do SP z OP w Bielawach. 

 

22 stycznia w przedszkolu odbył się balik karnawałowy. Podczas imprezy mogliśmy podziwiać piękne stroje księżniczek, zwierzątek, bohaterów filmowych, za których przebrały się nasze przedszkolaki i panie :)

W piątek 19 stycznia br. w szkolnej sali gimnastycznej odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów kl. 1-7. Uczniowie chętnie tańczyli i uczestniczyli w konkursach. Niektórzy z nich wystąpili w karnawałowych przebraniach. O oprawę muzyczną zadbali chłopcy z klasy siódmej: Michał Wolarczak i Bartosz Jabłoński. 

22 grudnia odbyły się Jasełka przygotowane przez przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Oba przedstawienia wprowadziły jeszcze bardziej świąteczny klimat w naszej szkole. Jasełka przeplecione były śpiewem kolęd, piosenek  świątecznych również w języku angielskim oraz tańcem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych występów.

Dzień 15 listopada był wyjątkowy dla maluszków, ponieważ tego dnia stały się one prawdziwymi przedszkolakami, otrzymując pasowanie z rąk Pana Dyrektora. Dzieci zaprezentowały program artystyczny oraz otrzymały miły upominek z okazji swojego święta.

Obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole we wtorek 14 listopada. Wystąpienie dyrektora szkoły, wejście pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu otworzyły tę uroczystość, podczas której oprócz wysłuchania piosenek żołnierskich związanych z odzyskaniem wolności przez Polskę, wiersza w wykonaniu Malwiny Jóźwiak z kl. 3, nasi uczniowie z klas 1-7 wzięli udział w turnieju przygotowanym przez nauczyciela historii, p. Joannę Jaśkowiak. Poszczególne klasy zaprezentowały plakaty, przedstawiły znane postacie historyczne oraz rozwiązały kilka zadań na tematy związane z naszym narodowym świętem. Pracę uczniów oceniało trzyosobowe jury. Po podsumowaniu punktacji ogłoszono wyniki: I miejsce zajęła klasa I, drugie – klasa II, a trzecie – klasa V. Gratulujemy zwycięzcom! Wspomnieć należy, iż w prowadzeniu turnieju pani Joannie pomagali jej uczniowie z Gimnazjum w Ptaszkowie, a nasi uczestnicy turnieju wykazali ogromne zaangażowanie w rozwiązywaniu zadań. Na zakończenie uroczystości uczeń piątej klasy, Piotr Jeziorecki odczytał bajkę o chłopcu, który zrozumiał, co musi zrobić, by zasłużyć na miano współczesnego patrioty.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku od roku do 3 lat wraz z opiekunami na zajęcia grup zabawowych, które odbywają się w każdy czwartek w godz. 14:10-15:30 rozpoczynające się zabawą w języku angielskim. Zajęcia mają na celu adaptację dziecka w przedszkolu oraz wspólną naukę przez zabawę, co jest głównym celem zajęć.

Zapisy pod nr. tel. 518-315-092, prowadząca: Kinga Zellner