Wigilia

Czwartek – 22 grudnia 2022r. był w naszej szkole dniem szczególnym –zamiast zwykłych lekcji wszyscy uczniowie uczestniczyli w premierze przedstawienia jasełkowego pt. „NIEŚWIĘTE ŚWIĘTA – kto dzisiaj pamięta …?” – ten tytuł inscenizacji słowno-muzycznej może wydawać się pomyłką lub nawet prowokacją – ale nie jest ani jednym ani drugim. To świadomy zamiar mający na celu stworzenie okazji do zastanowienia się nad sposobem przeżywania świąt Bożego Narodzenia – czy tak jak niegdyś bywało – wypełniają te dni treści religijne w duchu miłości i pojednania; a może zostało już tylko to, co na zewnątrz – „dla oka” – świeci się i błyszczy. Dlatego sceny ze współczesnych sytuacji przeplatały się i kontrastowały z tekstami biblijnymi. Wnioski i osobiste refleksje widzowie mogli przeanalizować w ramach przemyśleń. Przedstawienie zakończyło się wspólnym wykonaniem piosenki pt. „Maleńka miłość”. Inscenizację słowno-muzyczną pt. „Nieświęte święta – kto dzisiaj pamięta…?” – według scenariusza p. Aleksandry Łączkowskiej, przygotowali uczniowie klas 2 we współpracy z Kubą z kl. 4 oraz grupą taneczną pod kierunkiem p. Weroniki Dach. Podziękowania należą się również :
za pomoc w przygotowaniu dekoracji – p. Irenie Mietlińskiej oraz dziewczętom z kl. 7 i 8 oraz za obsługę techniczną kolegom z kl. 8 Kubie, Nikodemowi i Dawidowi oraz ks. Mirosławowi Skórnickiemu.
Następnie wszystkie klasy pod opieką wychowawców udały się do swoich sal na spotkania opłatkowe przy świątecznie zastawionym stole, oczekując na niespodzianki od św. Mikołaja.