Pasowania nadszedł czas

„Pasowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas…”

Jak co roku uczniowie klasy pierwszej z wielkim zapałem rozpoczęli naukę w naszej szkole. W dniu 14 października 2021r. odbyło się pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy I. Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny wraz z uczniami klasy II i III.
Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania.
Pani Dyrektor Monika Więckowska poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka zamieniała go w prawdziwego ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medal i słodki upominek.
To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Justyna Cieślak