Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021r. i oto ruszamy… z nowym zapałem, z nowymi pomysłami, z nowymi uczniami i nauczycielami, ale także z nową Panią Dyrektor -Moniką Więckowską.

Punktualnie o godz. 9:00 na sali gimnastycznej pojawili się uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami i w uroczysty sposób rozpoczęli nowy rok szkolny. Szczególnie serdecznie przywitano klasę pierwszą, dla której to zupełnie nowy etap życia. Na tzw. „dobry początek” najmłodsi uczniowie odebrali z rąk p. Dyrektor, ufundowane przez Radę Rodziców, śliczne nowe tornistry.

Po krótkiej przerwie, na sali gimnastycznej, odbyło się spotkanie klas 4-8, które już wcześniej spotkały się z wychowawcami, zapoznając się z nowym planem lekcji oraz najważniejszymi zadaniami w nowym roku szkolnym. Podobnie jak podczas pierwszej części uroczystości dla młodszych uczniów, po wprowadzeniu sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu narodowego, rozpoczęło się spotkanie z panią Dyrektor.

Kolejna część uroczystości otwarcia nowego roku szkolnego to Msza św. o godz. 17:00, celebrowana przez ks. Proboszcza Mirosława Skórnickiego, w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Słupi, dla wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców. Dzieci z klasy pierwszej ze szczególnym wzruszeniem przeżyły moment poświęcenia nowych tornistrów wraz ze wszystkimi znajdującymi się w nich przyborami szkolnymi.

Pełni nadziei i optymizmu oczekujemy, co przyniosą nam kolejne miesiące nowego roku szkolnego.